Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Euro mince peniaze
Ilustračné foto pixabay.com
30. novembra 2015 8:40 OstatnéFinancie a ekonomika od voFinanciach.skSITA

Poľsko je za prijatie eura po vyriešení problémov eurozóny

Poľský vicepremiér pre ekonomický rozvoj Mateusz Morawiecki taktiež tvrdí, že zlotý je dobrou ochranou hospodárstva.

Akákoľvek seriózna diskusia o tom, že Poľsko prijme spoločnú európsku menu, je možná iba potom, keď eurozóna vyrieši svoje vlastné problémy. Povedal to poľský vicepremiér pre ekonomický rozvoj Mateusz Morawiecki v rozhovore pre pondelkové vydanie týždenníka Do Rzeczy. Konštatoval pritom, že poľský zlotý je dobrou ochranou ekonomiky krajiny, keďže jeho oslabenie podporuje export.
Bude euro v Poľsku až po vyrovnaní príjmov ?
„Budeme môcť seriózne diskutovať o prijatí eura vtedy, keď eurozóna vyrieši svoje problémy,“ uviedol Morawiecki. Poľská strana Právo a spravodlivosť, ktorá tento mesiac zostavila novú poľskú vládu, vyhlásila, že krajina môže vstúpiť do eurozóny vtedy, keď Poliaci budú zarábať toľko ako ich nemeckí susedia.
Prevzatie bánk by bolo nákladné
Podpredseda vlády Morawiecki ďalej povedal, že by bol rád svedkom toho, že poľský kapitál prevezme väčšinu poľských bánk od zahraničných investorov. Podľa jeho slov sa však ukazuje, že tento proces by bol veľmi nákladný, z čoho vyplýva nutnosť kalkulovať, či to stojí za realizáciu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame