Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračný graf
Ilustračné foto jscreationzs/FreeDigitalPhotos.net
6. októbra 2015 13:53 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Poľská centrálna banka úrokové sadzby nezmenila

Centrálna banka krajiny ponechala hlavnú úrokovú sadzbu na úrovni 1,5 %.

Poľská centrálna banka na utorkovom zasadaní ponechala svoju hlavnú úrokovú sadzbu na úrovni 1,5 %. Toto rozhodnutie je v súlade s očakávaniami všetkých analytikov, ktorých vo svojom prieskume minulý týždeň oslovila agentúra Reuters. Centrálna banka Poľska v marci oznámila, že končí svoj cyklus uvoľňovania menovej politiky.

Známky spomalenia ekonomického rastu a perspektíva pokračovania nízkej inflácie vo svete by mohli centrálne banky nových trhových ekonomík Európskej únie viesť k ďalšiemu uvoľneniu menovej politiky. Analytici očakávajú, že poľská centrálna banka odloží zvýšenie úrokov na neskoršie obdobie, ako pôvodne prognózovali. Pred mesiacom predpokladali, že úroky prvýkrát zvýši v treťom štvrťroku 2016. Teraz predpovedajú, že poľská centrálna banka úroky prvýkrát zdvihne až v prvom kvartáli 2017.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies