Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Peniaze, rast, graf
Ilustračné foto pixabay.com
20. septembra 2017 10:28 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Polročný zisk Prvej penzijnej vzrástol o vyše 14 %

Vzrástla aj čistá hodnota majetku, a to na sumu 5,5 mil. eur.

Prvá penzijná správcovská spoločnosť Poštovej banky dosiahla v prvom polroku čistý zisk 3,2 mil. eur. V medziročnom porovnaní je to nárast o 14,3 %. Ako ďalej vyplýva z údajov zverejnených spoločnosťou, čistá hodnota majetku bola ku koncu júna vo výške 5,5 mil. eur. Rok predtým to bolo niečo cez 5 mil. eur.

Výnosy z poplatkov a provízií vzrástli o 21,5 % na 7,1 mil. eur. Náklady spoločnosti na poplatky a provízie sa zvýšili o 49,2 % na 1,7 mil. eur. Čisté výnosy z poplatkov a provízií tak boli v sume 5,4 mil. eur, čo je medziročne nárast o 14,8 %.
O spoločnosti
Prvá penzijná správcovská spoločnosť Poštovej banky je správcovská spoločnosť, ktorej hlavnou úlohou je zhromažďovanie, správa a zhodnocovanie peňažných prostriedkov prostredníctvom investovania do nástrojov peňažného a kapitálového trhu. Jediným akcionárom spoločnosti je Poštová banka. Spoločnosť ponúka možnosť investovať prostredníctvom podielových fondov už od začiatku svojho pôsobenia na slovenskom kapitálovom trhu, teda od roku 1995. Konečným väčšinovým vlastníkom je skupina J&T.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies