Polročný zisk Prvej penzijnej vzrástol o vyše 14 %

20. septembra 2017 10:28
SITA
Peniaze, rast, graf
Ilustračné foto pixabay.com

Vzrástla aj čistá hodnota majetku, a to na sumu 5,5 mil. eur.

Prvá penzijná správcovská spoločnosť Poštovej banky dosiahla v prvom polroku čistý zisk 3,2 mil. eur. V medziročnom porovnaní je to nárast o 14,3 %. Ako ďalej vyplýva z údajov zverejnených spoločnosťou, čistá hodnota majetku bola ku koncu júna vo výške 5,5 mil. eur. Rok predtým to bolo niečo cez 5 mil. eur.

Výnosy z poplatkov a provízií vzrástli o 21,5 % na 7,1 mil. eur. Náklady spoločnosti na poplatky a provízie sa zvýšili o 49,2 % na 1,7 mil. eur. Čisté výnosy z poplatkov a provízií tak boli v sume 5,4 mil. eur, čo je medziročne nárast o 14,8 %.

O spoločnosti

Prvá penzijná správcovská spoločnosť Poštovej banky je správcovská spoločnosť, ktorej hlavnou úlohou je zhromažďovanie, správa a zhodnocovanie peňažných prostriedkov prostredníctvom investovania do nástrojov peňažného a kapitálového trhu. Jediným akcionárom spoločnosti je Poštová banka. Spoločnosť ponúka možnosť investovať prostredníctvom podielových fondov už od začiatku svojho pôsobenia na slovenskom kapitálovom trhu, teda od roku 1995. Konečným väčšinovým vlastníkom je skupina J&T.

Odporúčané články

Čo si o tom myslíte?

Podobné články