Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Sporenie
Ilustračné foto pixabay.com
22. júla 2018 14:33 Financie všeobecneAktuality od voFinanciach.skSITA

Polovica Slovákov si pre naplnenie svojich snov aspoň občas sporí

Tretina respondentov v prieskume však uviedla, že si pre naplnenie svojich snov berie pôžičku.

Viac ako šesťdesiat percent Slovákov je pre naplnenie svojich snov ochotných obmedziť sa vo výdavkoch. Pre splnenie svojich túžob v budúcnosti si vyše 50 % Slovákov odkladá časť zo svojich príjmov, zhruba polovica z nich tak robí pravidelne. Vyplynulo to z reprezentatívneho prieskumu spoločnosti Home Credit.

Tretina ľudí si sny plní tak, že si na ich uskutočnenie zoberú úver alebo pôžičkou. “Z výsledkov prieskumu vyplynulo, že pôžičky sú pre mnohých opýtaných dostupným spôsobom ako si splniť svoje sny. Je totiž jednoduchšie si čiastky rozdeliť do splátok ako si našetriť väčší obnos peňazí, napríklad na nákladnú rekonštrukciu bytu,” povedal analytik Home Creditu Jaroslav Ondrušek.

Niektoré sny sa už splnili

Takmer dve tretiny opýtaných sa v prieskume vyjadrili, že sa im už podarilo splniť si svoj veľký sen. Keď mali uviesť, vďaka čomu si tieto sny splnili, 35 % respondentov spomenulo pôžičku alebo úver. Dvaja z desiatich sa zasa uskromnili. Ďalších 15 % si odkladalo časť peňazí pravidelne a 14 % aspoň občas.

Prieskum sa uskutočnil od 18. do 24. mája 2018 metódou CAWI, na reprezentatívnej vzorke slovenskej populácie 400 respondentov, vo veku 18 až 60 rokov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame