Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bitcoin
Ilustračné foto. pixabay.com
29. júna 2018 13:30 OstatnéFinancie a ekonomika od voFinanciach.skSITA / voFinanciach.sk

Pojem kryptomena pozná podľa prieskumu väčšina slovenskej internetovej populácie

Až 82 % slovenskej internetovej populácie vie, čo sú to kryptomeny.

Väčšina slovenskej internetovej populácie vie, čo sú to kryptomeny. Podľa prieskumu až 82 % respondentov pozná pojem kryptomena. Z nich potom necelá tretina sama aktívne vyhľadáva o kryptomenách ďalšie informácie. Necelá štvrtina priznáva, že ich téma kryptomien zaujíma, ale ďalšie informácie si nevyhľadali. Ďalej 27 % respondentov pojem síce počulo, ale táto téma ich nezaujíma.

Väčšina respondentov (84 %), ktorí pojem kryptomena poznajú a už si o nich aj sami vyhľadali nejaké informácie, si ale žiadnu z kryptomien zatiaľ nezakúpili. Tých, ktorí si ju kúpili, je 16 %. Z tých, ktorí si už kryptomenu zakúpili, jednorazovo nakupovalo kryptomenu 11 % opýtaných a na pravidelnej báze s nimi obchoduje 5 % respondentov.

Údaje vyplynuli z prieskumu spoločnosti Nielsen Admosphere. Uskutočnil sa v apríli 2018 na vzorke cez päťsto respondentov starších ako 15 rokov z internetovej populácie slovenského národného panelu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame