Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kooperativa
Ilustračné foto VIG
27. októbra 2017 13:28 PoisťovneAktuality od voFinanciach.skSITA, voFinanciach.sk

Poisťovňa Slovenskej sporiteľne sa od apríla zlúči s Kooperativou

Prepočty Vienna Insurance Group týkajúce sa Slovenska ukázali, že najväčší osoh pre klientov, banku a poisťovňu skupina docieli spojením zdrojov a kompetencií oboch spoločností.

Slovenská životná bankopoisťovňa Poisťovňa Slovenskej sporiteľne sa za podmienky súhlasu lokálnych úradov spojí k 1. aprílu 2018 s poisťovňou Kooperativa. Jedným zo strategických cieľov Vienna Insurance Group (VIG) je rozvoj oblasti bankopoistenia. “Za týmto účelom sme na jar 2017 založili projektový tím, ktorý sa zaoberá optimalizáciou produktov, predajom a výnosovými položkami. Výrazne sa pritom sústredíme na posilnenie neživotného a zdravotného poistenia, kde vidíme veľký potenciál. Prepočty týkajúce sa Slovenska ukázali, že najväčší osoh pre klientov, banku a poisťovňu docielime spojením zdrojov a kompetencií oboch spoločností,“ uviedla Elisabeth Stadler, predsedníčka predstavenstva Vienna Insurance Group.

Získajú obchodní partneri aj klienti

“Sme presvedčení, že spolu vytvoríme silnú, stabilnú spoločnosť s vedúcim postavením na slovenskom poistnom trhu. Zo spojenia budú však profitovať nielen obchodní partneri, ale najmä klienti, a to komfortným prístupom k širokému portfóliu produktov a služieb, či už prostredníctvom kamenných pobočiek banky a poisťovne alebo prostredníctvom online riešení. Klientom najväčšej slovenskej banky Slovenskej sporiteľne, ktorá je dcérskou spoločnosťou Erste Group, budeme aj naďalej ponúkať špeciálne produkty na mieru a rozširovať rozsah produktov aj v neživotnom poistení,” doplnil predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Kooperativy Vladimír Bakeš.

V súvislosti s plánovanými zmenami a cieľmi v rámci koncernu na Slovensku rozšíri Kooperativa predstavenstvo o novú pozíciu. Vo funkcii člena predstavenstva preberá od 1. novembra 2017 zodpovednosť za kooperáciu so Slovenskou sporiteľňou Franz Kosyna, ktorý pôsobí v koncerne Vienna Insurance Group od roku 1983. S účinnosťou od 16. októbra 2017 nastala zmena aj vo vedení Poisťovne Slovenskej sporiteľne. Člen predstavenstva a námestník generálneho riaditeľa Kooperativy Kurt Ebner prevzal funkciu predsedu predstavenstva v Poisťovni Slovenskej sporiteľne, pričom aj naďalej bude zastrešovať zverené rezorty v Kooperative.

O spoločnosti

Kooperativa poisťovňa, a. s. Vienna Insurance Group vznikla ako prvá súkromná univerzálna poisťovacia spoločnosť na Slovensku v roku 1990. Majoritným akcionárom je Vienna Insurance Group AG Wiener Versicherung Gruppe, ktorej podiel akcií predstavuje 100 % priamo alebo nepriamo. Kooperativa je členom skupiny Vienna Insurance Group. Na Slovensku pôsobia v rámci skupiny poisťovňa Kooperativa, Komunálna poisťovňa a Poisťovňa Slovenskej sporiteľne.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame