Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Generali poisťovňa
Ilustračné foto. Generali Poisťovňa, a.s.
6. septembra 2017 10:13 PoisťovneAktuality od voFinanciach.skSITA, voFinanciach.sk

Poisťovňa Generali v prvom polroku s rastom poistného aj zisku

Čistý zisk stúpol na 5,6 mil. eur, celkové hrubé predpísané poistné dosiahlo 114 mil. eur.

Poisťovňa Generali dosiahla na Slovensku v prvom polroku celkové hrubé predpísané poistné vo výške 114 mil. eur. Ako ďalej spoločnosť uviedla v tlačovej správe, v medziročnom porovnaní je to nárast o 7,3 %. Čistý zisk poisťovne vzrástol z úrovne 4,2 mil. eur na 5,6 mil. eur, a to najmä vďaka úspore v nákladoch a tiež vďaka lepšiemu vývoju výsledku z finančného umiestnenia.
Rástlo životné aj neživotné poistenie
Polročné predpísané poistné v životnom poistení tvorilo objem 46,3 mil. eur pri raste o 6,4 %. Pod zvýšenie sa podpísal najmä nárast rizikového poistenia o 26,1 %. Pozitívne výsledky zaznamenalo aj predpísané poistné v segmente neživotného poistenia, ktoré vzrástlo o 7,9 % na 67,7 mil. eur. Poistné sa zvýšilo vďaka rastu v oblasti autopoistenia o 13,5 %, ako aj v poistení personálneho majetku a poistení podnikateľov.

„Polročné hospodárske výsledky poisťovne Generali potvrdzujú stabilitu nášho biznisu a rovnako tak silnú pozíciu našej spoločnosti na Slovensku. Rast predpísaného poistného spoločne s rastom čistého zisku sú výsledkom nášho disciplinovaného prístupu k podnikaniu. Vďaka efektívnemu zavádzaniu našej stratégie poskytujeme klientom prvotriedne služby, aby sme sa stali ich prvou voľbou tým, že chápeme ich potreby a zároveň digitalizujeme procesy vo firme. Pre uľahčenie života klientom sme sa stali lídrom v inováciách a stále zlepšujeme náš obchodný model,“ vysvetlil generálny riaditeľ poisťovne Generali Roman Juráš.
Posilnené partnerstvo
Poisťovňa Generali v oblasti bankopoistenia aj naďalej posilnila strategické partnerstvo s VÚB bankou. Spolupráca trvajúca už 15 rokov poskytuje klientom možnosť vybaviť všetko pod jednou strechou. Viazaní finanční agenti poisťovne Generali tak svojim klientom poskytujú komplexné finančné poradenstvo zahŕňajúce nielen poistné, ale aj hypotekárne a investičné produkty. Pozitívne polročné výsledky dosiahla taktiež VÚB Generali DSS, v ktorej je poisťovňa Generali 50-percentným vlastníkom. VÚB Generali DSS k 30. júnu 2017 spravovala účty takmer 252 tis. klientov s celkovou hodnotou majetku 1,2 mld. eur.

O spoločnosti

Spoločnosť Generali Poisťovňa, a. s. pôsobí na slovenskom trhu od roku 1996. Orientuje sa na poistenie vozidiel, majetku, cestovného, životného a úrazového poistenia, ako aj na individuálne poistné riešenia pre podnikateľov. Je súčasťou Generali Group, ktorá pôsobí vo viac ako 60 krajinách. V desiatich krajinách strednej a východnej Európy pôsobí prostredníctvom holdingovej spoločnosti Generali CEE Holding.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies