Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Generali
Ilustračné foto Generali
27. mája 2015 8:57 PoisťovneAktuality od voFinanciach.skSITA

Poisťovňa Generali plánuje vyplatiť viac na dividendách

Do roku 2018 by spoločnosť mala na dividendách súhrnne vyplatiť viac ako 5 mld. eur. V minulom roku vyplatila 930 mil. eur.

Talianska poisťovňa Generali očakáva, že v nasledujúcich štyroch rokoch vyplatí na dividendách viac. Spoločnosť sa sústreďuje na zvyšovanie likvidity a budovanie pevnej kapitálovej základne. Do roku 2018 by spoločnosť Generali mala na dividendách podľa zverejnených informácií súhrnne vyplatiť viac ako 5 mld. eur. V minulom roku vyplatila 930 mil. eur.

Spoločnosť očakáva, že do konca roku 2018 vytvorí čistý voľný cash flow v hodnote viac ako 7 mld. eur. V roku 2014 to pritom bolo 1,2 mld. eur. Na konci roku 2014 dosiahla spoločnosť Generali hodnotu ukazovateľa Solvency II na úrovni 186 %.

O spoločnosti

Spoločnosť Generali Poisťovňa, a. s. pôsobí na slovenskom trhu od roku 1996. Orientuje na poistenie vozidiel, majetku, cestovného, životného a úrazového poistenia, ako aj na individuálne poistné riešenia pre podnikateľov. Je súčasťou Generali Group, ktorá pôsobí vo viac ako 60 krajinách. V desiatich krajinách strednej a východnej Európy pôsobí prostredníctvom holdingovej spoločnosti Generali CEE Holding.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies