Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Generali
Ilustračné foto. Generali Poisťovňa, a.s.
3. januára 2018 11:07 PoisťovneAktuality od voFinanciach.skSITA

Poisťovňa Generali ku koncu septembra s poistným 169 mil. eur

Za výsledkom poisťovne stoja predovšetkým dobré výsledky v životnom poistení.

Poisťovňa Generali dosiahla na Slovensku od začiatku januára do konca septembra 2017 hrubé predpísané poistné v celkovej výške 169 mil. eur. „Za týmto výsledkom stoja predovšetkým dobré výsledky v životnom poistení,“ skonštatoval hovorca Generali Milan Janásik. V medziročnom porovnaní je to nárast o takmer 8 %. Ku koncu septembra 2016 to bolo totiž predpísané poistné za 157 mil. eur.

Segment životného poistenia dosiahol ku koncu septembra predpis 70 mil. eur. “Tomuto výsledku napomohol aj predaj poistenia k úverom v našej partnerskej VÚB banke,“ doplnil Janásik. V oblasti neživotného poistenia dosiahla spoločnosť deväťmesačné poistné 99 mil. eur.

Cestovné poistenie má za sebou náročnú sezónu

Náročnú sezónu má za sebou podľa Janásika cestovné poistenie, a to z dôvodov pretrvávajúcej nepriaznivej politicko-bezpečnostnej situácie v Európe, ale aj celkovo na svete. “Napriek týmto okolnostiam sa nám v oblasti cestovného poistenia podarilo dosiahnuť objem z predchádzajúceho roku. Napomohol k tomu aj rast predaja cestovného poistenia, ktoré si klienti zakupujú ku kreditným kartám VÚB banky,“ skonštatoval Janásik.

Spoločnosť Generali Poisťovňa, a. s. pôsobí na slovenskom trhu od roku 1996. Orientuje sa na poistenie vozidiel, majetku, cestovného, životného a úrazového poistenia, ako aj na individuálne poistné riešenia pre podnikateľov. Je súčasťou Generali Group, ktorá pôsobí vo viac ako 60 krajinách. V desiatich krajinách strednej a východnej Európy pôsobí prostredníctvom holdingovej spoločnosti Generali CEE Holding.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame