Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
AEGON
Ilustračné foto SITA / AP Photo/Peter Dejong
7. apríla 2016 13:13 PoisťovneAktuality od voFinanciach.skSITA, voFinanciach.sk

Poisťovňa Aegon zvýšila vlani na Slovensku poistné aj zisk

Predpísané poistné stúplo o viac ako sedem percent a hrubý zisk o takmer 60 %.

Aegon Životná poisťovňa dosiahla v minulom roku hrubé predpísané poistné v objeme 45 mil. eur. V medziročnom porovnaní to podľa vyjadrení spoločnosti znamená nárast o viac ako 7 %. Konsolidovaný zisk pred zdanením bol na úrovni 2,34 mil. eur pri medziročnom náraste o 59 %. Počet vydaných zmlúv životného poistenia rástol a presiahol 90 tisíc zmlúv.

Bežne platené poistné vzrástlo vlani o viac ako 6 % na úroveň 44 mil. eur. Celková výška technických rezerv dosiahla 80 mil. eur, čo predstavuje takmer 16-percentný rast oproti predchádzajúcemu roku. Aktíva spoločnosti vzrástli o 13,5 % a dosiahli výšku takmer 109 mil. eur.
Inovácie a nové produkty
Poisťovňa sa zamerala aj na inovácie a zvyšovanie kvality ponúkaných produktov a služieb. V rámci produktového portfólia spoločnosť uviedla nové detské životné poistenie s investovaním do fondov alebo s garantovaným zhodnotením, zvýšila finančné plnenie a rozsah krytia v doplnkovom poistení trvalých následkov, zmenu rizikových skupín a predstavila viaceré zľavové schémy pre existujúcich klientov. Od novembra 2015 ponúka poisťovňa Aegon nové finančné fondy v investičnom životnom poistení.
O spoločnosti
Aegon Slovensko je súčasťou medzinárodného koncernu Aegon, ktorý už viac ako 170 rokov ponúka služby v oblasti poisťovníctva a správy financií. Skupina pôsobí vo viac ako 20 krajinách sveta a eviduje 30 miliónov klientov. Na Slovensko vstúpila značka Aegon v roku 2003. Pod značkou Aegon pôsobia na slovenskom trhu štyri samostatné spoločnosti – Aegon Životná poisťovňa, a. s., Aegon, d. s. s., a. s., Aegon partner, s. r. o. a Aegon Hungary Composite Insurance Closed Company Limited by Shares, pobočka poisťovne z iného členského štátu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame