Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Platobný terminál, karty
ilustračné foto. stockimages/FreeDigitalPhotos.net
30. novembra 2017 13:48 OstatnéOsobné financie od voFinanciach.skvoFinanciach.sk

Podľa Poštovej banky minie klient kartou v zime v zahraničí vyše 200 eur

Slováci v zime urobia v zahraničí v priemere štyri platby kartou a takmer tri štvrtiny platieb kartou spravia našinci v Rakúsku.

Na zimnú dovolenku sa chystá väčšina Slovákov. Najčastejšie majú namierené do kúpeľov, ale značná časť sa plánuje venovať pobytu v prírode, športovým aktivitám a turistike. Viac ako štvrtina z nich pritom investuje do oddychu za hranicami našej krajiny. Podľa analýzy Poštovej banky minie jeden človek pri platbe kartou v obľúbených zahraničných zimných destináciách vyše 200 eur.

Najčastejšie platíme v Rakúsku

Poštová banka analyzovala, aké ďalšie výdavky, napríklad na skipasy či nákupy, zvyknú klienti mať v zahraničí. Skúmali vyše 23 tisíc platieb kartou klientov Poštovej banky v štyroch obľúbených zahraničných lyžiarskych či nákupných destináciách v zimnej sezóne od decembra 2016 do februára 2017. Ukázalo sa, že jeden klient urobí v zahraničí v zime v priemere štyri platby kartou a minie 218 eur. Suverénne najviac, v priemere až 343 eur, zaplatí v Taliansku. Najčastejšie platia klienti v Rakúsku, kde v danom období urobili takmer tri štvrtiny platieb kartou v zahraničí.

“Ľudia najčastejšie platia v Rakúsku z viacerých dôvodov. Jednak sa tam nachádzajú naše najbližšie zahraničné lyžiarske strediská, ktoré dokážeme navštíviť aj na otočku bez nutnosti ubytovania. Zároveň tam veľa Slovákov rado nakupuje potraviny a oblečenie,” vysvetľuje hovorkyňa Poštovej banky Lýdia Žáčková.

Cena je dôležitá

Podľa prieskumu 2muse pre Poštovú banku si ľudia vyberajú destináciu na zimnú dovolenku najmä podľa ceny. Najčastejšie chcú navštíviť kúpele alebo wellness, tráviť čas s rodinou a priateľmi, byť v prírode, lyžovať či bežkovať.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame