Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Graf pokles
Ilustračné foto Idea go/FreeDigitalPhotos.net
17. februára 2016 9:38 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Podielové fondy vykázali záporných 46,6 mil. eur

Podielovým fondom sa nepodarilo dosiahnuť kladné čisté predaje ani v šiestom týždni 2016.

Podielové fondy vykázali záporné predaje aj v uplynulom týždni. Čisté predaje boli na mínusovej úrovni 46,6 mil. eur. Aj týždeň predtým to bola mínusová hodnota, avšak len v objeme 1,4 mil. eur. Celkové predaje fondov spravovaných členmi Slovenskej asociácie správcovských spoločností (SASS) dosiahli v uplynulom týždni 27,4 mil. eur, kým spätné nákupy predstavovali 74 mil. eur.
Najviac strácali fondy krátkodobých investícií
Z jednotlivých kategórií fondov ich bolo päť v mínuse a tri skončili v pluse. Najviac zdrojov ubudlo v rámci fondov krátkodobých investícií, a to až 26,4 mil. eur. Druhá najväčšia strata bola vykázaná v rámci dlhopisových fondov v objeme 13,6 mil. eur. V mínuse skončili aj zmiešané fondy, fondy peňažného trhu a realitné fondy. Na druhej strane akciové fondy dosiahli kladných 1,6 mil. eur. V pluse boli aj fondy alternatívnych investícií a štruktúrované fondy.
Nedarilo sa fondom AM SLSP a TAM
Najväčší prílev prostriedkov z jednotlivých správcovských spoločností evidoval Pioneer Investments, a to na úrovni 1,235 mil. eur. Nasledoval IAD Investments s kladnými predajmi v sume 1,215 mil. eur. Naopak, najvyššie záporné čisté predaje vykázali fondy ESPA (AM SLSP), a to vo výške 18,5 mil. eur. Mínusové predaje v objeme 18,1 mil. eur vykázali fondy spoločnosti Tatra Asset Management.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies