Podielové fondy vykázali záporných 46,6 mil. eur

17. februára 2016 9:38
SITA
Graf pokles
Ilustračné foto Idea go/FreeDigitalPhotos.net

Podielovým fondom sa nepodarilo dosiahnuť kladné čisté predaje ani v šiestom týždni 2016.

Podielové fondy vykázali záporné predaje aj v uplynulom týždni. Čisté predaje boli na mínusovej úrovni 46,6 mil. eur. Aj týždeň predtým to bola mínusová hodnota, avšak len v objeme 1,4 mil. eur. Celkové predaje fondov spravovaných členmi Slovenskej asociácie správcovských spoločností (SASS) dosiahli v uplynulom týždni 27,4 mil. eur, kým spätné nákupy predstavovali 74 mil. eur.

Najviac strácali fondy krátkodobých investícií

Z jednotlivých kategórií fondov ich bolo päť v mínuse a tri skončili v pluse. Najviac zdrojov ubudlo v rámci fondov krátkodobých investícií, a to až 26,4 mil. eur. Druhá najväčšia strata bola vykázaná v rámci dlhopisových fondov v objeme 13,6 mil. eur. V mínuse skončili aj zmiešané fondy, fondy peňažného trhu a realitné fondy. Na druhej strane akciové fondy dosiahli kladných 1,6 mil. eur. V pluse boli aj fondy alternatívnych investícií a štruktúrované fondy.

Nedarilo sa fondom AM SLSP a TAM

Najväčší prílev prostriedkov z jednotlivých správcovských spoločností evidoval Pioneer Investments, a to na úrovni 1,235 mil. eur. Nasledoval IAD Investments s kladnými predajmi v sume 1,215 mil. eur. Naopak, najvyššie záporné čisté predaje vykázali fondy ESPA (AM SLSP), a to vo výške 18,5 mil. eur. Mínusové predaje v objeme 18,1 mil. eur vykázali fondy spoločnosti Tatra Asset Management.

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?

Podobné články