Podielové fondy vykázali záporné predaje vo výške 13 mil. eur

9. marca 2016 9:07
SITA
Obchodovanie
Ilustračné foto. SITA/AP Photo/Richard Drew

Najviac zdrojov ubudlo v rámci fondov krátkodobých investícií, a to 10,7 mil. eur.

Podielové fondy vykázali v uplynulom týždni záporné čisté predaje na úrovni 13 mil. eur. Týždeň predtým to bola taktiež strata, a to na úrovni 25,4 mil. eur. Celkové predaje fondov spravovaných členmi Slovenskej asociácie správcovských spoločností (SASS) dosiahli v uplynulom týždni 21,3 mil. eur, kým spätné nákupy predstavovali 34,3 mil. eur.

Fondy krátkodobých investícií strácali najviac

Z ôsmich kategórií fondov ich bolo päť v mínuse a tri kategórie skončili v pluse. Najviac zdrojov ubudlo v rámci fondov krátkodobých investícií, a to 10,7 mil. eur. S odstupom druhý najvyšší záporný objem vykázali zmiešané fondy so sumou 2,8 mil. eur. Naopak, v čiernych číslach sa ocitli realitné fondy, akciové fondy a fondy alternatívnych investícií.

Tatra Asset Managementu sa nedarilo

Najväčší prílev prostriedkov z jednotlivých správcovských spoločností evidoval Pioneer Investments, a to na úrovni 955,5 tis. eur. Nasledovala Prvá penzijná s kladnými predajmi v sume 751,3 tis. eur. Naopak, najvyššie záporné čisté predaje vykázali fondy Tatra Asset Managementu, a to vo výške 6,1 mil. eur. Mínusové predaje v objeme 5,8 mil. eur vykázali aj fondy VÚB Asset Managementu.

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?

Podobné články