Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Podielové fondy vykázali záporné predaje vo výške 13 mil. eur

Obchodovanie
Ilustračné foto. SITA/AP Photo/Richard Drew

Najviac zdrojov ubudlo v rámci fondov krátkodobých investícií, a to 10,7 mil. eur.

Podielové fondy vykázali v uplynulom týždni záporné čisté predaje na úrovni 13 mil. eur. Týždeň predtým to bola taktiež strata, a to na úrovni 25,4 mil. eur. Celkové predaje fondov spravovaných členmi Slovenskej asociácie správcovských spoločností (SASS) dosiahli v uplynulom týždni 21,3 mil. eur, kým spätné nákupy predstavovali 34,3 mil. eur.
Fondy krátkodobých investícií strácali najviac
Z ôsmich kategórií fondov ich bolo päť v mínuse a tri kategórie skončili v pluse. Najviac zdrojov ubudlo v rámci fondov krátkodobých investícií, a to 10,7 mil. eur. S odstupom druhý najvyšší záporný objem vykázali zmiešané fondy so sumou 2,8 mil. eur. Naopak, v čiernych číslach sa ocitli realitné fondy, akciové fondy a fondy alternatívnych investícií.
Tatra Asset Managementu sa nedarilo
Najväčší prílev prostriedkov z jednotlivých správcovských spoločností evidoval Pioneer Investments, a to na úrovni 955,5 tis. eur. Nasledovala Prvá penzijná s kladnými predajmi v sume 751,3 tis. eur. Naopak, najvyššie záporné čisté predaje vykázali fondy Tatra Asset Managementu, a to vo výške 6,1 mil. eur. Mínusové predaje v objeme 5,8 mil. eur vykázali aj fondy VÚB Asset Managementu.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 9. marca 2016 9:07Zdroj SITA

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...