Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obchodovanie
Ilustračné foto. SITA/AP Photo/Richard Drew
9. marca 2016 9:07 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Podielové fondy vykázali záporné predaje vo výške 13 mil. eur

Najviac zdrojov ubudlo v rámci fondov krátkodobých investícií, a to 10,7 mil. eur.

Podielové fondy vykázali v uplynulom týždni záporné čisté predaje na úrovni 13 mil. eur. Týždeň predtým to bola taktiež strata, a to na úrovni 25,4 mil. eur. Celkové predaje fondov spravovaných členmi Slovenskej asociácie správcovských spoločností (SASS) dosiahli v uplynulom týždni 21,3 mil. eur, kým spätné nákupy predstavovali 34,3 mil. eur.
Fondy krátkodobých investícií strácali najviac
Z ôsmich kategórií fondov ich bolo päť v mínuse a tri kategórie skončili v pluse. Najviac zdrojov ubudlo v rámci fondov krátkodobých investícií, a to 10,7 mil. eur. S odstupom druhý najvyšší záporný objem vykázali zmiešané fondy so sumou 2,8 mil. eur. Naopak, v čiernych číslach sa ocitli realitné fondy, akciové fondy a fondy alternatívnych investícií.
Tatra Asset Managementu sa nedarilo
Najväčší prílev prostriedkov z jednotlivých správcovských spoločností evidoval Pioneer Investments, a to na úrovni 955,5 tis. eur. Nasledovala Prvá penzijná s kladnými predajmi v sume 751,3 tis. eur. Naopak, najvyššie záporné čisté predaje vykázali fondy Tatra Asset Managementu, a to vo výške 6,1 mil. eur. Mínusové predaje v objeme 5,8 mil. eur vykázali aj fondy VÚB Asset Managementu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies