Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Euro bankovky peniaze mince
Ilustračné foto. SITA/Jozef Jakubčo
17. septembra 2015 10:08 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Podielové fondy uplynulý týždeň v pluse 9,6 mil. eur

Najväčší prílev prostriedkov evidovali fondy krátkodobých investícií.

Podielové fondy sa v uplynulom týždni dostali opäť do kladných čísiel. Fondy spravované členmi Slovenskej asociácie správcovských spoločností evidovali čisté predaje v objeme 9,6 mil. eur. Týždeň predtým vykázali záporné čisté predaje v objeme 10,3 mil. eur. Celkové predaje podielových fondov v uplynulom týždni dosiahli 41,2 mil. eur. Spätné nákupy boli v objeme 31,6 mil. eur.

Najväčší prílev prostriedkov evidovali fondy krátkodobých investícií, a to so sumou 8,2 mil. eur. Druhý najvyšší objem evidovali zmiešané fondy, konkrétne 3,1 mil. eur. V pluse boli aj akciové fondy, fondy alternatívnych investícií a štruktúrované fondy. Naopak, najvyšší odlev evidovali fondy peňažného trhu v sume 2,5 mil. eur. V mínuse boli aj realitné fondy a dlhopisové fondy.

Z jednotlivých správcovských spoločností najviac zdrojov v uplynulom týždni pritieklo do fondov spravovaných ESPA (AM SLSP). Ich kladné čisté predaje dosiahli 15,7 mil. eur. Najvyšší odlev prostriedkov vykázal Asset Management Slovenskej sporiteľne so zápornými predajmi 3,6 mil. eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame