Podielové fondy uplynulý týždeň v pluse 26 mil. eur

23. decembra 2015 10:07
SITA
Graf, obchodovanie
Ilustračné foto pixabay.com

Najviac zdrojov pribudlo v rámci zmiešaných fondov, ktoré dosiahli kladné čisté predaje na úrovni 25,6 mil. eur.

Podielové fondy dosiahli v uplynulom týždni kladné čisté predaje vo výške 26 mil. eur. Týždeň predtým to boli záporné čisté predaje na úrovni 14,6 mil. eur. Celkové predaje fondov spravovaných členmi Slovenskej asociácie správcovských spoločností (SASS) pritom dosiahli v uplynulom týždni 65,9 mil. eur, kým spätné nákupy predstavovali 39,8 mil. eur.

Najviac sa darilo zmiešaným fondom

Najviac zdrojov pribudlo v rámci zmiešaných fondov, ktoré dosiahli kladné čisté predaje na úrovni 25,6 mil. eur. Druhý najvyšší objem evidovali s odstupom dlhopisové fondy v sume 3,3 mil. eur. Naopak, fondy krátkodobých investícií skončili v mínuse 5,2 mil. eur. V strate skončili aj fondy peňažného trhu a štruktúrované fondy.

TAM strácal

Najväčší prílev prostriedkov z jednotlivých správcovských spoločností evidovala spoločnosť VÚB Asset Management, a to na úrovni 16,5 mil. eur. Nasledoval Asset Management Slovenskej sporiteľne s kladnými predajmi v sume 8,9 mil. eur. Naopak, najvyššie záporné čisté predaje vykázali fondy Tatra Asset Management, vo výške 1,6 mil. eur.

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?

Podobné články