Podielové fondy uplynulý týždeň v mínuse 10,3 mil. eur

9. septembra 2015 10:17
SITA
Euro, sporenie, peniaze, bankovky
Ilustračné foto pixabay.com

Najväčší odlev prostriedkov evidovali akciové fondy, ktoré skončili v mínuse 11,9 mil. eur.

Podielové fondy sa v uplynulom týždni dostali opäť do červených čísiel. Fondy spravované členmi Slovenskej asociácie správcovských spoločností evidovali záporné čisté predaje v objeme 10,3 mil. eur. Týždeň predtým boli v mínuse 1,3 mil. eur. Celkové predaje podielových fondov v uplynulom týždni dosiahli 25 mil. eur. Spätné nákupy boli v objeme 35,3 mil. eur.

Najväčší odlev prostriedkov evidovali akciové fondy, ktoré skončili v mínuse 11,9 mil. eur. Dlhopisové fondy vykázali záporné čisté predaje na úrovni 1,2 mil. eur. V mínuse skončili aj fondy krátkodobých investícií a realitné fondy. Naopak, najvyšší kladný objem evidovali zmiešané fondy v sume 3,6 mil. eur. V pluse boli aj fondy alternatívnych investícií a štruktúrované fondy.

Pri porovnaní jednotlivých správcovských spoločností najviac zdrojov v uplynulom týždni pritieklo do fondov spravovaných firmou Asset Management Slovenskej sporiteľne. Ich kladné čisté predaje dosiahli 3,5 mil. eur. Najvyšší odlev prostriedkov vykázal ESPA (AM SLSP) so zápornými predajmi 12,9 mil. eur.

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?

Podobné články