Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Podielové fondy strácali aj v úvode roka

Graf obchodovanie Wall Street
Ilustračné foto SITA / AP Photo/Richard Drew

Najviac zdrojov ubudlo v rámci fondov alternatívnych investícií.

Podielové fondy vykázali v prvých dňoch roka 2016 záporné predaje. Čisté predaje za uplynulý týždeň zaznamenali záporných 6,2 mil. eur. Týždeň predtým, teda v závere vlaňajška, boli v mínuse 1,3 mil. eur. Celkové predaje fondov spravovaných členmi Slovenskej asociácie správcovských spoločností (SASS) dosiahli v uplynulom týždni 21,9 mil. eur, kým spätné nákupy predstavovali 28,1 mil. eur.

Najvyššie kladné predaje zaznamenali zmiešané fondy
Najviac zdrojov ubudlo v rámci fondov alternatívnych investícií, a to 6,7 mil. eur. Nasledovali dlhopisové fondy s mínusom 4,8 mil. eur. V červených číslach boli aj štruktúrované fondy, fondy krátkodobých investícií a fondy peňažného trhu. Naopak, zmiešané fondy boli v pluse 7,2 mil. eur. S kladnými čistými predajmi skončili aj akciové fondy a realitné fondy.

Najviac sa darilo VÚB Asset Managementu
Najväčší prílev prostriedkov z jednotlivých správcovských spoločností evidoval VÚB Asset Management, a to na úrovni 5 mil. eur. Nasledoval Asset Management Slovenskej sporiteľne s kladnými predajmi v sume 1,2 mil. eur. Naopak, najvyššie záporné čisté predaje vykázali fondy Tatra Asset Managementu, a to vo výške 11,3 mil. eur.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 13. januára 2016 9:04Zdroj SITA

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...