Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Graf obchodovanie Wall Street
Ilustračné foto SITA / AP Photo/Richard Drew
13. januára 2016 9:04 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Podielové fondy strácali aj v úvode roka

Najviac zdrojov ubudlo v rámci fondov alternatívnych investícií.

Podielové fondy vykázali v prvých dňoch roka 2016 záporné predaje. Čisté predaje za uplynulý týždeň zaznamenali záporných 6,2 mil. eur. Týždeň predtým, teda v závere vlaňajška, boli v mínuse 1,3 mil. eur. Celkové predaje fondov spravovaných členmi Slovenskej asociácie správcovských spoločností (SASS) dosiahli v uplynulom týždni 21,9 mil. eur, kým spätné nákupy predstavovali 28,1 mil. eur.

Najvyššie kladné predaje zaznamenali zmiešané fondy
Najviac zdrojov ubudlo v rámci fondov alternatívnych investícií, a to 6,7 mil. eur. Nasledovali dlhopisové fondy s mínusom 4,8 mil. eur. V červených číslach boli aj štruktúrované fondy, fondy krátkodobých investícií a fondy peňažného trhu. Naopak, zmiešané fondy boli v pluse 7,2 mil. eur. S kladnými čistými predajmi skončili aj akciové fondy a realitné fondy.

Najviac sa darilo VÚB Asset Managementu
Najväčší prílev prostriedkov z jednotlivých správcovských spoločností evidoval VÚB Asset Management, a to na úrovni 5 mil. eur. Nasledoval Asset Management Slovenskej sporiteľne s kladnými predajmi v sume 1,2 mil. eur. Naopak, najvyššie záporné čisté predaje vykázali fondy Tatra Asset Managementu, a to vo výške 11,3 mil. eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies