Podielové fondy strácali aj v úvode roka

13. januára 2016 9:04
SITA
Graf obchodovanie Wall Street
Ilustračné foto SITA / AP Photo/Richard Drew

Najviac zdrojov ubudlo v rámci fondov alternatívnych investícií.

Podielové fondy vykázali v prvých dňoch roka 2016 záporné predaje. Čisté predaje za uplynulý týždeň zaznamenali záporných 6,2 mil. eur. Týždeň predtým, teda v závere vlaňajška, boli v mínuse 1,3 mil. eur. Celkové predaje fondov spravovaných členmi Slovenskej asociácie správcovských spoločností (SASS) dosiahli v uplynulom týždni 21,9 mil. eur, kým spätné nákupy predstavovali 28,1 mil. eur.

Najvyššie kladné predaje zaznamenali zmiešané fondy

Najviac zdrojov ubudlo v rámci fondov alternatívnych investícií, a to 6,7 mil. eur. Nasledovali dlhopisové fondy s mínusom 4,8 mil. eur. V červených číslach boli aj štruktúrované fondy, fondy krátkodobých investícií a fondy peňažného trhu. Naopak, zmiešané fondy boli v pluse 7,2 mil. eur. S kladnými čistými predajmi skončili aj akciové fondy a realitné fondy.

Najviac sa darilo VÚB Asset Managementu

Najväčší prílev prostriedkov z jednotlivých správcovských spoločností evidoval VÚB Asset Management, a to na úrovni 5 mil. eur. Nasledoval Asset Management Slovenskej sporiteľne s kladnými predajmi v sume 1,2 mil. eur. Naopak, najvyššie záporné čisté predaje vykázali fondy Tatra Asset Managementu, a to vo výške 11,3 mil. eur.

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?

Podobné články