Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obchodovanie
Ilustračné foto. SITA/AP Photo/Richard Drew
20. januára 2016 9:51 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Podielové fondy strácali aj minulý týždeň

Najviac zdrojov ubudlo v rámci dlhopisových fondov, a to 10,5 mil. eur.

Podielové fondy strácali aj v uplynulom týždni. Čisté predaje za uplynulý týždeň zaznamenali záporných 6,5 mil. eur. Týždeň predtým vykázali mínusových 6,2 mil. eur. Celkové predaje fondov spravovaných členmi Slovenskej asociácie správcovských spoločností (SASS) dosiahli v uplynulom týždni 35,8 mil. eur, kým spätné nákupy predstavovali 42,3 mil. eur.
Dlhopisovým fondom sa nedarilo
Najviac zdrojov ubudlo v rámci dlhopisových fondov, a to 10,5 mil. eur. Nasledovali realitné fondy s mínusom 5,3 mil. eur. V červených číslach boli aj fondy krátkodobých investícií a fondy peňažného trhu. Naopak, zmiešané fondy boli v pluse 11 mil. eur. S kladnými čistými predajmi skončili aj akciové fondy, fondy alternatívnych investícií a štruktúrované fondy.
TAM v červených číslach
Najväčší prílev prostriedkov z jednotlivých správcovských spoločností evidoval VÚB Asset Management, a to na úrovni 3,8 mil. eur. Nasledoval Asset Management Slovenskej sporiteľne s kladnými predajmi v sume 1,4 mil. eur. Naopak, najvyššie záporné čisté predaje vykázali fondy Tatra Asset Managementu, a to vo výške 10,3 mil. eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies