Podielové fondy strácali aj minulý týždeň

20. januára 2016 9:51
SITA
Obchodovanie
Ilustračné foto. SITA/AP Photo/Richard Drew

Najviac zdrojov ubudlo v rámci dlhopisových fondov, a to 10,5 mil. eur.

Podielové fondy strácali aj v uplynulom týždni. Čisté predaje za uplynulý týždeň zaznamenali záporných 6,5 mil. eur. Týždeň predtým vykázali mínusových 6,2 mil. eur. Celkové predaje fondov spravovaných členmi Slovenskej asociácie správcovských spoločností (SASS) dosiahli v uplynulom týždni 35,8 mil. eur, kým spätné nákupy predstavovali 42,3 mil. eur.

Dlhopisovým fondom sa nedarilo

Najviac zdrojov ubudlo v rámci dlhopisových fondov, a to 10,5 mil. eur. Nasledovali realitné fondy s mínusom 5,3 mil. eur. V červených číslach boli aj fondy krátkodobých investícií a fondy peňažného trhu. Naopak, zmiešané fondy boli v pluse 11 mil. eur. S kladnými čistými predajmi skončili aj akciové fondy, fondy alternatívnych investícií a štruktúrované fondy.

TAM v červených číslach

Najväčší prílev prostriedkov z jednotlivých správcovských spoločností evidoval VÚB Asset Management, a to na úrovni 3,8 mil. eur. Nasledoval Asset Management Slovenskej sporiteľne s kladnými predajmi v sume 1,4 mil. eur. Naopak, najvyššie záporné čisté predaje vykázali fondy Tatra Asset Managementu, a to vo výške 10,3 mil. eur.

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?

Podobné články