Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Podielové fondy skončili minulý týždeň v mínuse

Graf pokles
Ilustračné foto. cooldesign/FreeDigitalPhotos.net

Najviac zdrojov ubudlo v minulom týždni v rámci fondov krátkodobých investícií, a to 11,5 mil. eur.

Podielové fondy vykázali v uplynulom týždni záporné čisté predaje na úrovni 25,4 mil. eur. Týždeň predtým dosiahli pritom ešte kladné čisté predaje v sume 6,3 mil. eur. Celkové predaje fondov spravovaných členmi Slovenskej asociácie správcovských spoločností (SASS) dosiahli v uplynulom týždni 22,9 mil. eur, kým spätné nákupy predstavovali 48,2 mil. eur.
Väčšina kategórií strácala
Z ôsmich kategórií fondov ich bolo šesť v mínuse a dve kategórie skončili v pluse. Najviac zdrojov ubudlo v rámci fondov krátkodobých investícií, a to 11,5 mil. eur. S miernym odstupom druhý najvyšší záporný objem vykázali dlhopisové fondy so sumou 7,9 mil. eur. Naopak, v čiernych číslach sa ocitli štruktúrované fondy a akciové fondy.
Najviac strácal TAM
Najväčší prílev prostriedkov z jednotlivých správcovských spoločností evidoval Pioneer Investments, a to na úrovni 1,1 mil. eur. Nasledoval IAD Investments s kladnými predajmi v sume 1 mil. eur. Naopak, najvyššie záporné čisté predaje vykázali fondy Tatra Asset Managementu, a to vo výške 18 mil. eur. Mínusové predaje v objeme 7,6 mil. eur vykázali aj fondy spoločnosti Asset Management Slovenskej sporiteľne.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 2. marca 2016 8:44Zdroj SITA

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...