Podielové fondy skončili minulý týždeň v mínuse

2. marca 2016 8:44
SITA
Graf pokles
Ilustračné foto. cooldesign/FreeDigitalPhotos.net

Najviac zdrojov ubudlo v minulom týždni v rámci fondov krátkodobých investícií, a to 11,5 mil. eur.

Podielové fondy vykázali v uplynulom týždni záporné čisté predaje na úrovni 25,4 mil. eur. Týždeň predtým dosiahli pritom ešte kladné čisté predaje v sume 6,3 mil. eur. Celkové predaje fondov spravovaných členmi Slovenskej asociácie správcovských spoločností (SASS) dosiahli v uplynulom týždni 22,9 mil. eur, kým spätné nákupy predstavovali 48,2 mil. eur.

Väčšina kategórií strácala

Z ôsmich kategórií fondov ich bolo šesť v mínuse a dve kategórie skončili v pluse. Najviac zdrojov ubudlo v rámci fondov krátkodobých investícií, a to 11,5 mil. eur. S miernym odstupom druhý najvyšší záporný objem vykázali dlhopisové fondy so sumou 7,9 mil. eur. Naopak, v čiernych číslach sa ocitli štruktúrované fondy a akciové fondy.

Najviac strácal TAM

Najväčší prílev prostriedkov z jednotlivých správcovských spoločností evidoval Pioneer Investments, a to na úrovni 1,1 mil. eur. Nasledoval IAD Investments s kladnými predajmi v sume 1 mil. eur. Naopak, najvyššie záporné čisté predaje vykázali fondy Tatra Asset Managementu, a to vo výške 18 mil. eur. Mínusové predaje v objeme 7,6 mil. eur vykázali aj fondy spoločnosti Asset Management Slovenskej sporiteľne.

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?

Podobné články