Podielové fondy skončili minulý týždeň v mínuse

15. februára 2017 10:42
SITA
Obchodovanie
Ilustračné foto. pixabay.com

Záporné čisté predaje podielových fondov boli v objeme 1,4 mil. eur.

Podielové fondy sa dostali v uplynulom týždni do mínusu, keď vykázali záporné čisté predaje v objeme 1,4 mil. eur. Týždeň predtým to bolo plusových 16,4 mil. eur. Podľa údajov Slovenskej asociácie správcovských spoločností celkové predaje fondov spravovaných jej členmi dosiahli v uplynulom týždni 45,8 mil. eur. Spätné nákupy predstavovali 47,2 mil. eur.

Väčšina fondov pritom bola minulý týždeň v pluse. Avšak najvyššie záporné čisté predaje vykázali akciové fondy v sume 9,8 mil. eur. Druhý najvyšší záporný objem evidovali fondy krátkodobých investícií, a to 5,7 mil. eur. V červených číslach boli aj dlhopisové fondy v objeme 235,8 tis. eur. Na druhej strane, najväčší kladný objem čistých predajov zaznamenali realitné fondy v sume 6,4 mil. eur.

Nedarilo sa TAM

V rámci správcovských spoločností mal v uplynulom týždni najvyššie kladné čisté predaje správca Prvá penzijná, a to 7,3 mil. eur. Nasledoval Asset Management Slovenskej sporiteľne so sumou 1,8 mil. eur. Na opačnom konci rebríčka sa ocitla spoločnosť Tatra Asset Management so zápornými čistými predajmi 10,3 mil. eur.

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?

Podobné články