Podielové fondy s čistými predajmi za 6,3 mil. eur

24. februára 2016 9:20
SITA
Rast graf
Ilustračné foto. worradmu/FreeDigitalPhotos.net

Najviac zdrojov pribudlo v rámci dlhopisových fondov, a to 8,4 mil. eur.

Podielové fondy dosiahli v uplynulom týždni kladné čisté predaje na úrovni 6,3 mil. eur. Týždeň predtým vykázali pritom ešte záporné čisté predaje v sume 46,6 mil. eur. Celkové predaje fondov spravovaných členmi Slovenskej asociácie správcovských spoločností (SASS) dosiahli v uplynulom týždni 52,3 mil. eur, kým spätné nákupy predstavovali 46 mil. eur.

Dve kategórie fondov strácali

Z jednotlivých kategórií fondov ich bolo šesť v pluse a dve kategórie skončili v mínuse. Najviac zdrojov pribudlo v rámci dlhopisových fondov, a to 8,4 mil. eur. Druhý najvyšší objem mali akciové fondy pri sume 5,1 mil. eur. Na druhej strane fondy krátkodobých investícií skončili v mínuse 11,1 mil. eur. V červených číslach sa ocitli aj fondy peňažného trhu s objemom 522,8 tis. eur.

Nedarilo sa TAM

Najväčší prílev prostriedkov z jednotlivých správcovských spoločností evidoval ESPA (AM SLSP), a to na úrovni 11,6 mil. eur. Nasledovala Prvá penzijná s kladnými predajmi v sume 6,1 mil. eur. Naopak, najvyššie záporné čisté predaje vykázali fondy Tatra Asset Managementu, a to vo výške 8,7 mil. eur. Mínusové predaje v objeme 7,7 mil. eur vykázali fondy spoločnosti VÚB Asset Management.

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?

Podobné články