Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rast graf
Ilustračné foto. worradmu/FreeDigitalPhotos.net
24. februára 2016 9:20 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Podielové fondy s čistými predajmi za 6,3 mil. eur

Najviac zdrojov pribudlo v rámci dlhopisových fondov, a to 8,4 mil. eur.

Podielové fondy dosiahli v uplynulom týždni kladné čisté predaje na úrovni 6,3 mil. eur. Týždeň predtým vykázali pritom ešte záporné čisté predaje v sume 46,6 mil. eur. Celkové predaje fondov spravovaných členmi Slovenskej asociácie správcovských spoločností (SASS) dosiahli v uplynulom týždni 52,3 mil. eur, kým spätné nákupy predstavovali 46 mil. eur.
Dve kategórie fondov strácali
Z jednotlivých kategórií fondov ich bolo šesť v pluse a dve kategórie skončili v mínuse. Najviac zdrojov pribudlo v rámci dlhopisových fondov, a to 8,4 mil. eur. Druhý najvyšší objem mali akciové fondy pri sume 5,1 mil. eur. Na druhej strane fondy krátkodobých investícií skončili v mínuse 11,1 mil. eur. V červených číslach sa ocitli aj fondy peňažného trhu s objemom 522,8 tis. eur.
Nedarilo sa TAM
Najväčší prílev prostriedkov z jednotlivých správcovských spoločností evidoval ESPA (AM SLSP), a to na úrovni 11,6 mil. eur. Nasledovala Prvá penzijná s kladnými predajmi v sume 6,1 mil. eur. Naopak, najvyššie záporné čisté predaje vykázali fondy Tatra Asset Managementu, a to vo výške 8,7 mil. eur. Mínusové predaje v objeme 7,7 mil. eur vykázali fondy spoločnosti VÚB Asset Management.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies