Podielové fondy posledný týždeň v roku strácali

7. januára 2016 9:07
SITA
Graf obchodovanie
Ilustračné foto SITA/AP Photo/Richard Drew

Čisté predaje v 53. týždni zaznamenali záporných 1,3 mil. eur.

Podielové fondy vykázali v posledných dňoch pred záverom roka stratu. Čisté predaje za uplynulý skrátený týždeň zaznamenali záporných 1,3 mil. eur. Týždeň predtým to boli kladné čisté predaje vo výške 20,7 mil. eur. Celkové predaje fondov spravovaných členmi Slovenskej asociácie správcovských spoločností (SASS) dosiahli v uplynulom týždni 23,7 mil. eur, kým spätné nákupy predstavovali 24,9 mil. eur.

Nedarilo sa dlhopisovým fondom

Najviac zdrojov ubudlo v rámci dlhopisových fondov, a to 7,9 mil. eur. Nasledovali realitné fondy so stratou 3,5 mil. eur. V červených číslach boli aj fondy krátkodobých investícií, fondy peňažného trhu a štruktúrované fondy. Naopak, zmiešané fondy boli v pluse 9,2 mil. eur. S kladnými čistými predajmi skončili aj fondy alternatívnych investícií a aj akciové fondy.

TAM strácal

Najväčší prílev prostriedkov z jednotlivých správcovských spoločností evidoval VÚB Asset Management, a to na úrovni 6,5 mil. eur. Nasledoval Asset Management Slovenskej sporiteľne s kladnými predajmi v sume 2,4 mil. eur. Naopak, najvyššie záporné čisté predaje vykázali fondy Tatra Asset Managementu, a to vo výške niečo cez 8 mil. eur.

Odporúčané články

Čo si o tom myslíte?

Podobné články