Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Graf obchodovanie
Ilustračné foto SITA/AP Photo/Richard Drew
7. januára 2016 9:07 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Podielové fondy posledný týždeň v roku strácali

Čisté predaje v 53. týždni zaznamenali záporných 1,3 mil. eur.

Podielové fondy vykázali v posledných dňoch pred záverom roka stratu. Čisté predaje za uplynulý skrátený týždeň zaznamenali záporných 1,3 mil. eur. Týždeň predtým to boli kladné čisté predaje vo výške 20,7 mil. eur. Celkové predaje fondov spravovaných členmi Slovenskej asociácie správcovských spoločností (SASS) dosiahli v uplynulom týždni 23,7 mil. eur, kým spätné nákupy predstavovali 24,9 mil. eur.
Nedarilo sa dlhopisovým fondom
Najviac zdrojov ubudlo v rámci dlhopisových fondov, a to 7,9 mil. eur. Nasledovali realitné fondy so stratou 3,5 mil. eur. V červených číslach boli aj fondy krátkodobých investícií, fondy peňažného trhu a štruktúrované fondy. Naopak, zmiešané fondy boli v pluse 9,2 mil. eur. S kladnými čistými predajmi skončili aj fondy alternatívnych investícií a aj akciové fondy.
TAM strácal
Najväčší prílev prostriedkov z jednotlivých správcovských spoločností evidoval VÚB Asset Management, a to na úrovni 6,5 mil. eur. Nasledoval Asset Management Slovenskej sporiteľne s kladnými predajmi v sume 2,4 mil. eur. Naopak, najvyššie záporné čisté predaje vykázali fondy Tatra Asset Managementu, a to vo výške niečo cez 8 mil. eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies