Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Podielové fondy minulý týždeň opäť strácali

Obchodovanie
Ilustračné foto. SITA/AP Photo/Richard Drew

Najviac zdrojov ubudlo minulý týždeň v rámci fondov krátkodobých investícií.

Podielové fondy vykázali opäť záporné predaje. Čisté predaje za uplynulý týždeň dosiahli mínusových 1,4 mil. eur. Týždeň predtým to bolo pritom kladných 9,73 mil. eur. Celkové predaje fondov spravovaných členmi Slovenskej asociácie správcovských spoločností (SASS) dosiahli v uplynulom týždni 30,9 mil. eur, kým spätné nákupy predstavovali 32,3 mil. eur.

Z jednotlivých kategórií fondov boli štyri v pluse a štyri skončili v mínuse. Najviac zdrojov pribudlo v rámci zmiešaných fondov, a to 4,7 mil. eur. Nasledovali akciové fondy so sumou 1,6 mil. eur. Naopak, fondy krátkodobých investícií vykázali záporné čisté predaje v objeme 6,3 mil. eur.

Najväčší prílev prostriedkov z jednotlivých správcovských spoločností evidoval Asset Management Slovenskej sporiteľne, a to na úrovni 1,4 mil. eur. Nasledoval Pioneer Investments s kladnými predajmi v sume 1,2 mil. eur. Naopak, najvyššie záporné čisté predaje vykázali fondy Tatra Asset Managementu, a to vo výške 3,7 mil. eur.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 10. februára 2016 10:19Zdroj SITA

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...