Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obchodovanie
Ilustračné foto. pixabay.com
31. januára 2018 10:46 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Podielové fondy aj minulý týždeň s kladnými čistými predajmi

Najviac zdrojov pribudlo v zmiešaných fondoch, v ktorých čisté predaje dosiahli 12,8 mil. eur.

Podielové fondy boli v uplynulom týždni v pluse. Celkové kladné čisté predaje fondov spravovaných členmi Slovenskej asociácie správcovských spoločností (SASS) dosiahli od 19. januára do 26. januára 14,8 mil. eur. Týždeň predtým to bolo kladných 18 mil. eur. Celkový predaj podielov bol minulý týždeň v objeme 49,7 mil. eur a spätný nákup dosiahol 35 mil. eur.

Väčšina kategórií fondov bola v pluse. Najviac zdrojov pribudlo v zmiešaných fondoch, v ktorých čisté predaje dosiahli 12,8 mil. eur. Druhý najvyšší objem evidovali s odstupom akciové fondy, a to 3,6 mil. eur. V mínuse skončili dve kategórie fondov. Fondy krátkodobých investícií vykázali záporné čisté predaje za 3,2 mil. eur a fondy alternatívnych investícií za 115,2 tis. eur.

V rámci správcovských spoločností najvyšší prílev prostriedkov zaznamenali fondy ESPA (AM SLSP) so sumou 4,6 mil. eur. Druhý najvyšší objem evidovala spoločnosť Prvá penzijná, a to 2,4 mil. eur. Firma Tatra Asset Management zaznamenala objem 2,39 mil. eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Keltner.jpeg

Všetko o indikátore SAR Parabolic

18. marca 2019 Investovanie, Aktuality

Medzi najpopulárnejšie trendové indikátory môžeme zaradiť aj Parabolic SAR. Kľúčový indikátor pri analýze trendu na trhu, tento indikátor je veľmi jednoduché použiť a je vhodný na akýkoľvek štýl obchodovania. Tu je všetko, čo potrebujete vedieť o indikátore Parabolic SAR.

Odporúčame