Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obchodovanie
Ilustračné foto. pixabay.com
25. októbra 2017 10:56 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Podielové fondy aj minulý týždeň s kladnými čistými predajmi

Celkový predaj podielov bol v objeme 63 mil. eur a spätný nákup dosiahol 45,7 mil. eur.

Aj v uplynulom týždni pribúdali prostriedky v otvorených podielových fondoch, dokonca o niečo výraznejšie ako týždeň predtým. Celkové čisté predaje fondov spravovaných členmi Slovenskej asociácie správcovských spoločností (SASS) dosiahli 17,2 mil. eur. Týždeň predtým to bolo plusových 8 mil. eur. Celkový predaj podielov bol v objeme 63 mil. eur a spätný nákup dosiahol 45,7 mil. eur.

Najviac zdrojov v sledovanom období pribudlo v zmiešaných fondoch, v ktorých čisté predaje dosiahli 11,3 mil. eur. Druhý najvyšší objem evidovali s odstupom akciové fondy, a to 3,7 mil. eur. V mínuse skončili dve kategórie fondov. Dlhopisové fondy vykázali záporné čisté predaje za 3,4 mil. eur a fondy krátkodobých investícií za 1,7 tis. eur.

Darilo sa VÚB AM

V rámci správcovských spoločností najvyšší prílev prostriedkov zaznamenali fondy VÚB Asset Managementu s čistými predajmi 7,4 mil. eur. Nasledovala firma Prvá penzijná so sumou 4 mil. eur. Naopak, najvyššie záporné čisté predaje vykázali fondy Tatra Asset Managementu vo výške 634,8 tis. eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame