Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Graf, obchodovanie
Ilustračné foto pixabay.com
22. septembra 2017 13:08 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Podiel tuzemského základného imania v bankách mierne klesol

Kým ku koncu júna 2016 to bolo 5,97 %, na konci šiesteho mesiaca tohto roka to bolo 5,61 %.

Podiel tuzemského základného imania na celkovom upísanom základnom imaní bánk sa ku koncu júna medziročne mierne znížil. Kým ku koncu júna 2016 to bolo 5,97 %, na konci šiesteho mesiaca tohto roka to bolo 5,61 %. Ako ďalej informovala Národná banka Slovenska v štatistickom bulletine, podiel zahraničného základného imania sa tak medziročne zvýšil z úrovne 94,03 % na 94,39 %. Objem zahraničného základného imania vzrástol o 284,86 mil. eur, resp. o 9,47 %.

Najväčší príspevok na tomto náraste mal zahraničný kapitál z Českej republiky a Cypru. Ku koncu júna medziročne stúpol kapitál z Českej republiky z úrovne 49,96 % na 52,56 %, teda o 228 mil. eur. Z Cypru sa kapitál zvýšil z úrovne 4,48 % na 5,94 %, resp. o 60,6 mil. eur. Zatiaľ čo v prípade Českej republiky išlo o zvýšenie kapitálu v Komerční banke, kapitál z Cypru bol navýšený v Sberbank Slovensko.

Z 28 tuzemských úverových inštitúcií má v štruktúre upísaného základného imania aj tuzemské základné imanie deväť subjektov, z ktorých dve banky, a to ČSOB stavebná sporiteľňa a Slovenská záručná a rozvojová banka, pôsobili so 100-percentným podielom tuzemského kapitálu. Avšak skupina ČSOB ako celok patrí do skupiny KBC. Záručnú banku vlastní štát.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies