Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Graf, obchodovanie
Ilustračné foto pixabay.com
20. marca 2019 10:07 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Podiel tuzemského základného imania v bankách mierne klesol

Kým ku koncu roka 2017 predstavoval podiel tuzemského základného imania 5,25 %, na konci vlaňajška to bolo 5,11 %.

Podiel tuzemského základného imania na celkovom upísanom základnom imaní bánk sa ku koncu vlaňajška medziročne opäť mierne znížil. Kým ku koncu roka 2017 to bolo 5,25 %, na konci vlaňajška to bolo 5,11 %.

Ako ďalej informovala Národná banka Slovenska, podiel zahraničného základného imania sa tak medziročne zvýšil z úrovne 94,75 % na 94,89 %. Objem zahraničného základného imania vzrástol o 100,9 mil. eur, resp. o 2,93 %.

Rast z Maďarska a ČR

Najväčší príspevok na tomto náraste mal zahraničný kapitál z Českej republiky a Maďarska. Ku koncu roka sa medziročne zvýšil podiel kapitálu Maďarska z úrovne 4,10 % na 4,27 %, teda o 10 mil. eur. Podiel kapitálu Českej republiky stúpol z úrovne 53,14 % na 53,91 %, teda o 81 mil. eur.

Kým kapitál Maďarska vzrástol v OTP Banke Slovensko, navýšenie kapitálu z ČR sa uskutočnilo predovšetkým v UniCredit Bank a v spoločnosti Komerční banka.

Štruktúra:

Z 27 tuzemských úverových inštitúcií má v štruktúre upísaného základného imania aj tuzemské základné imanie osem subjektov, z ktorých dve banky, a to ČSOB stavebná sporiteľňa a Slovenská záručná a rozvojová banka, pôsobia so 100-percentným podielom tuzemského kapitálu.

Avšak skupina ČSOB ako celok patrí do skupiny KBC. Záručnú banku vlastní štát.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame