Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Graf, obchodovanie
Ilustračné foto pixabay.com
21. júna 2018 10:42 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Podiel tuzemského základného imania v bankách mierne klesol

Podiel zahraničného základného imania sa tak medziročne zvýšil na 94,73 %.

Podiel tuzemského základného imania na celkovom upísanom základnom imaní bánk sa ku koncu marca medziročne opäť mierne znížil. Kým ku koncu marca 2017 to bolo 5,66 %, na konci tretieho mesiaca tohto roka to bolo 5,27 %. Ako ďalej informovala Národná banka Slovenska, podiel zahraničného základného imania sa tak medziročne zvýšil z úrovne 94,34 % na 94,73 %. Objem zahraničného základného imania vzrástol o 175,6 mil. eur, resp. o 5,39 %.

Najväčší príspevok na tomto náraste mal zahraničný kapitál z Cypru, Belgicka a Maďarska. Ku koncu marca sa medziročne zvýšil podiel kapitálu z Cypru z úrovne 6 % na 7,29 %. Išlo o nárast o 54,8 mil. eur. Podiel kapitálu z Belgicka vzrástol z hodnoty 7,61 % na 8,59 %, resp. o 47 mil. eur. Podiel kapitálu z Maďarska sa zvýšil z 3,32 % na 4,14 %, resp. o 34 mil. eur. Kapitál z Cypru sa zvýšil v Prima banke Slovensko, kapitál z Belgicka stúpol v ČSOB a prílev kapitálu z Maďarska smeroval hlavne do OTP Banky Slovensko.

Z 26 tuzemských úverových inštitúcií má v štruktúre upísaného základného imania aj tuzemské základné imanie osem subjektov, z ktorých dve banky, a to ČSOB stavebná sporiteľňa a Slovenská záručná a rozvojová banka, pôsobili so 100-percentným podielom tuzemského kapitálu. Avšak skupina ČSOB ako celok patrí do skupiny KBC. Záručnú banku vlastní štát.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame