Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dohoda, pobočka, podpis, zmluva, úver
Ilustračné foto. Thinkstock
12. novembra 2018 10:05 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Počet pracovníkov v bankách stúpol na viac ako 20 500

V bankách koncom septembra pracovalo 20 573 ľudí.

V bankovom sektore na Slovensku pracovalo koncom septembra tohto roka 20 573 ľudí. V medziročnom porovnaní je to podľa údajov Národnej banky Slovenska (NBS) nárast o 2,9 %. Výraznejšie stav vzrástol v rámci komerčných bankových domov. Mernejší nárast bol aj v pobočkách zahraničných bánk. V centrálnej banke sa stav takmer nezmenil.

Stav pracovníkov v komerčnej bankovej sfére sa zvýšil medziročne o 3,2 %. Znamená to nárast na 17 777 pracovníkov na konci septembra. V pobočkách zahraničných bánk to bol nárast o 1,9 % na 1 694 ľudí. V centrálnej banke počet pracovníkov vzrástol o jedného človeka na 1 102 pracovníkov.

Pri medziročnom porovnaní nárast z veľkej časti podľa centrálnej banky zapríčinili organizačné zmeny, ktoré sa udiali v niektorých inštitúciách. Pohyb v počte pracovníkov bol taktiež ovplyvnený zánikom pobočky zahraničnej banky a zlúčením dvoch bánk v polovici roka 2017. Z dlhodobého hľadiska ovplyvnili vývoj počtu pracovníkov v bankovom sektore aj ďalšie udalosti. K nárastu evidenčného počtu pracovníkov v bankovníctve prispel vstup nového subjektu, pobočky zahraničnej banky, a to 1. júla 2016.

Na slovenskom trhu pôsobilo koncom septembra podľa údajov centrálnej banky spolu 28 bankových domov. Okrem centrálnej banky je to 12 komerčných bánk a 15 zahraničných pobočiek.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame