Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zamestnanci, graf
Ilustračné foto pixabay.com
12. februára 2018 11:01 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Počet pracovníkov v bankách koncom vlaňajška medziročne klesol

V medziročnom porovnaní počet pracovníkov v bankovom sektore poklesol o 891 ľudí.

V bankovom sektore na Slovensku pracovalo koncom minulého roka 19 972 ľudí. V medziročnom porovnaní je to podľa údajov Národnej banky Slovenska (NBS) pokles o 891 ľudí. Výraznejšie stav klesol v rámci pobočiek, pokles evidovali aj komerčné bankové domy.

Stav pracovníkov v komerčnej bankovej sfére sa znížil medziročne o 303 ľudí. Znamená to pokles na 17 235 pracovníkov na konci minulého roka. Jedným z dôvodov je aj to, že Sberbank prestala existovať po prevzatí Prima bankou 31. júla 2017. V pobočkách zahraničných bánk to bol pokles o 606 ľudí na 1 644 ľudí. Zuno Bank AG, pobočka zahraničnej banky totiž ukončila činnosť 29. júna 2017.

V centrálnej banke počet pracovníkov vzrástol o 18 ľudí na 1 093 pracovníkov. V NBS sa zvýšil počet zamestnancov hlavne na oddelení ochrany finančných spotrebiteľov. Vláda SR totiž schválila koncepciu ochrany spotrebiteľov na finančnom trhu, ktorá okrem iného umožnila vytvorenie jednotného kontaktného miesta pre klientov všetkých finančných inštitúcií.

Funguje takmer tridsiatka bánk

Na slovenskom trhu pôsobilo koncom vlaňajška podľa údajov centrálnej banky spolu 27 bankových domov. Okrem centrálnej banky je to 12 komerčných bánk a 14 zahraničných pobočiek.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame