Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zamestnanci, graf
Ilustračné foto pixabay.com
14. decembra 2017 11:11 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Počet pracovníkov v bankách koncom septembra medziročne klesol

V medziročnom porovnaní sa stav pracovníkov znížil o 3,8 % %.

V bankovom sektore na Slovensku pracovalo koncom septembra tohto roka 19 993 ľudí. V medziročnom porovnaní je to podľa údajov Národnej banky Slovenska (NBS) pokles o 3,8 % %. Výraznejšie stav klesol v rámci pobočiek, pokles evidovali aj komerčné bankové domy.

Stav pracovníkov v komerčnej bankovej sfére sa znížil v porovnaní s koncom septembra minulého roka o 1,4 %. Znamená to pokles na 17 230 pracovníkov na konci deviateho mesiaca tohto roka. Sberbank prestala existovať po prevzatí Prima bankou 31. júla tohto roka. V pobočkách zahraničných bánk to bol pokles o 26,1 % na 1 662 ľudí. Zuno Bank AG, pobočka zahraničnej banky totiž ukončila činnosť 29. júna tohto roka.

V centrálnej banke počet pracovníkov vzrástol o 2,7 % na 1 101 pracovníkov. V NBS sa zvýšil počet zamestnancov hlavne na oddelení ochrany finančných spotrebiteľov. Vláda SR totiž schválila koncepciu ochrany spotrebiteľov na finančnom trhu, ktorá okrem iného umožnila vytvorenie jednotného kontaktného miesta pre klientov všetkých finančných inštitúcií.

Funguje takmer tridsiatka bánk

Na slovenskom trhu pôsobilo koncom septembra podľa údajov centrálnej banky spolu 27 bankových domov. Okrem centrálnej banky je to 12 komerčných bánk a 14 zahraničných pobočiek.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame