Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zamestnanci, graf
Ilustračné foto pixabay.com
4. septembra 2017 10:34 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Počet pracovníkov v bankách koncom júna medziročne klesol

V tomto roku počet pracovníkov výraznejšie poklesol prvýkrát od leta 2014.

V bankovom sektore na Slovensku pracovalo koncom júna tohto roka 20 264 ľudí. V medziročnom porovnaní je to podľa údajov Národnej banky Slovenska (NBS) pokles o 1,3 %. Ako informovala centrálna banka, v tomto roku počet pracovníkov prvýkrát od leta 2014 výraznejšie poklesol.

Stav pracovníkov v komerčnej bankovej sfére sa znížil v porovnaní s koncom júna minulého roka o 0,6 %. Znamená to pokles na 17 470 pracovníkov na konci šiesteho mesiaca tohto roka. V pobočkách zahraničných bánk to bol pokles o 9,8 % na 1 803 ľudí.

V centrálnej banke počet pracovníkov vzrástol o 3,7 % na 1 102 pracovníkov. V NBS sa zvýšil počet zamestnancov hlavne na oddelení ochrany finančných spotrebiteľov. Vláda SR totiž schválila koncepciu ochrany spotrebiteľov na finančnom trhu, ktorá okrem iného umožnila vytvorenie jednotného kontaktného miesta pre klientov všetkých finančných inštitúcií.
Funguje takmer tridsiatka bánk
Na slovenskom trhu pôsobilo koncom júna podľa údajov centrálnej banky spolu 29 bankových domov. Okrem centrálnej banky je to 13 komerčných bánk a 15 zahraničných pobočiek.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies