Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Peniaze, euro, mince
Ilustračné foto pixabay.com
21. júna 2018 14:12 OstatnéFinancie a ekonomika od voFinanciach.skSITA

Počet dolárových milionárov vo svete vlani stúpol

Finančný majetok milionárov sa zvýšil medziročne o 10,6 % na 70,2 bilióna dolárov.

Počet dolárových milionárov vo svete vzrástol v minulom roku o necelých 10 % na 18,1 milióna. Ich finančný majetok sa zvýšil medziročne o 10,6 % na 70,2 bilióna dolárov. V rozhodujúcej miere sa pod tieto čísla podpísala akcelerácia rastu svetovej ekonomiky a silný rast akciových trhov. Informovala o tom J&T Banka s odvolaním sa na World Wealth Report 2018 konzultačnej spoločnosti Capgemini.

Ťahúňom bol ázijsko-pacifický región

Ťahúňom rastu počtu dolárových milionárov, ako aj ich majetku bol ázijsko-pacifický región, predovšetkým Čína a Japonsko, kde sa trhová kapitalizácia verejne obchodovaných firiem zvýšila agregátne o vyše štvrtinu. Najrýchlejšie rastúcu populáciu milionárov a ich bohatstva, ktoré rástli vyše 20-percentným tempom, má India.

Ázia si tak už tretí rok po sebe udržala pozíciu najbohatšieho milionárskeho regiónu s najväčším počtom boháčov, ktorý zároveň najrýchlejšie rastie. Počet dolárových milionárov sa tam v porovnaní s rokom 2016 zvýšil o 12,1 % na 6,2 milióna pri raste ich majetku o necelých 15 % na 21,6 bilióna dolárov.

Na treťom mieste je Európa

Počet dolárových milionárov v severnej Amerike rástol v minulom roku o 9,9 % na 5,7 milióna pri 10,3-percentom náraste ich majetku na 19,8 bilióna dolárov. Tretie miesto v počte dolárových milionárov vo svete a veľkosti ich bohatstva si udržala Európa pri raste počtu o 7,3 % na 4,8 milióna a pri 7,8-percentnom raste ich finančných aktív.

Do roku 2025 sa bohatstvo dolárových milionárov podľa reportu dostane na 106 biliónov dolárov, čo predstavuje vyše 50-percentný nárast oproti stavu z konca minulého roka.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame