Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zákon, právo, súd
Ilustračné foto pixabay.com
10. marca 2016 17:43 Financie všeobecneAktuality od voFinanciach.skSITA

PMÚ zastavil konanie o koncentrácii J&T a Istrokapitalu

Podnikatelia z J&T a Istrokapitalu upustili od zámeru kapitálovo previazať obe finančné skupiny.

Protimonopolný úrad SR zastavil koncom januára tohto roka správne konanie vo veci koncentrácie, ktorá mala na základe dohody spočívať v získaní priamej spoločnej kontroly podnikateľov Jozefa Tkáča, Ivana Jakaboviča a Istrokapitalu SE nad spoločnosťou J&T Finance Group. „Dôvod na konanie odpadol,“ skonštatoval úrad. Účastníci totiž podľa úradu odstúpili od koncentrácie.
Konanie začalo ešte v roku 2013
Správne konanie sa začalo ešte koncom apríla 2013 na základe oznámenia zámeru koncentrácie. Úrad podnikateľov niekoľkokrát vyzval na jeho doplnenie. Nedoplnili ho však v požadovanom rozsahu. Neskôr spoločnosť Istrokapital SE predložila dohodu účastníkov, ktorá špecifikuje upustenie od zámeru posudzovanej koncentrácie. Podnikatelia z J&T sa následne vyjadrili, že strany upustili od ďalšieho zámeru vstupu Istrokapitalu SE do spoločnosti J&T Finance Group.
Rozhodnutie je právoplatné
Vychádzajúc z predložených podkladov a informácií úrad dospel k záveru, že účastníci konania preukázali, že odstúpili od zámeru koncentrácie. Dôvod na posúdenie zámeru koncentrácie teda odpadol. Rozhodnutie nadobudlo právoplatnosť 17. februára tohto roka.

Majitelia J&T Finance Group a Istrokapital SE sa v roku 2013 dohodli na vzájomnej kapitálovej previazanosti oboch spoločností. Istrokapital SE mal podľa vtedy zverejnených informácií nadobudnúť navýšením kapitálu 24 % na základnom imaní skupiny J&T. Jozef Tkáč z J&T vtedy uviedol, že vstup Maria Hoffmanna do akcionárskej štruktúry J&T je logickým vyústením takmer 15 rokov trvajúcej spolupráce.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies