Platby kartami Visa presiahli v decembri 550 mil. eur

7. februára 2016 13:58
SITA
Platobný terminál, karty
ilustračné foto. worradmu/FreeDigitalPhotos.net

Výrazné zľavy počas výpredajov boli pre mnohých lákadlom aj v úvode roka 2016.

Až 556 mil. eur zaplatili Slováci kartami Visa v decembri 2015. Transakcií bolo 16 miliónov. Podľa štatistík Visa Europe je to o 70 mil. eur viac ako v decembri 2014. “Rýchlo sa rozvíjajúce platby na internete potvrdili svoj nezastaviteľný rast,” skonštatoval riaditeľ Visa Europe pre SR a ČR Marcel Gajdoš.

Platby cez internet presiahli 11 miliónov

Na internete on-line Slováci platili podľa vyjadrení spoločnosti Visa najmä za služby a tovary z oblasti voľného času a zábavy. Zaplatili viac ako 11 mil. eur. Tento objem predstavuje štvrtinový nárast v porovnaní s tým istým obdobím v roku 2014. Priamo u obchodníkov klienti minuli najviac v supermarketoch, kde celkový decembrový objem platieb podľa údajov Visa Europe presiahol 123 mil. eur.

Zľavy lákali aj tento rok

Výrazné zľavy počas výpredajov boli pre mnohých lákadlom aj v úvode roka 2016. Len za prvé dva januárové týždne tohto roku klienti podľa údajov VÚB banky zaplatili kartami v obchodoch o takmer 40 % viac než vlani. “Zaznamenali sme výrazný nárast bezhotovostných platieb platobnými kartami oproti výberom hotovosti z bankomatov. A trend je taký, že počet bezhotovostných platieb bude počas roku 2016 stále rásť,” povedala vedúca oddelenia kartových produktov vo VÚB Andrea Šipošová.

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?

Podobné články