Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Platobný terminál, karty
ilustračné foto. worradmu/FreeDigitalPhotos.net
7. februára 2016 13:58 BankySpotrebiteľ od voFinanciach.skSITA

Platby kartami Visa presiahli v decembri 550 mil. eur

Výrazné zľavy počas výpredajov boli pre mnohých lákadlom aj v úvode roka 2016.

Až 556 mil. eur zaplatili Slováci kartami Visa v decembri 2015. Transakcií bolo 16 miliónov. Podľa štatistík Visa Europe je to o 70 mil. eur viac ako v decembri 2014. “Rýchlo sa rozvíjajúce platby na internete potvrdili svoj nezastaviteľný rast,” skonštatoval riaditeľ Visa Europe pre SR a ČR Marcel Gajdoš.
Platby cez internet presiahli 11 miliónov
Na internete on-line Slováci platili podľa vyjadrení spoločnosti Visa najmä za služby a tovary z oblasti voľného času a zábavy. Zaplatili viac ako 11 mil. eur. Tento objem predstavuje štvrtinový nárast v porovnaní s tým istým obdobím v roku 2014. Priamo u obchodníkov klienti minuli najviac v supermarketoch, kde celkový decembrový objem platieb podľa údajov Visa Europe presiahol 123 mil. eur.
Zľavy lákali aj tento rok
Výrazné zľavy počas výpredajov boli pre mnohých lákadlom aj v úvode roka 2016. Len za prvé dva januárové týždne tohto roku klienti podľa údajov VÚB banky zaplatili kartami v obchodoch o takmer 40 % viac než vlani. “Zaznamenali sme výrazný nárast bezhotovostných platieb platobnými kartami oproti výberom hotovosti z bankomatov. A trend je taký, že počet bezhotovostných platieb bude počas roku 2016 stále rásť,” povedala vedúca oddelenia kartových produktov vo VÚB Andrea Šipošová.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies