Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
OTP Banka Slovensko
Ilustračné foto OTP Banka Slovensko
8. novembra 2017 14:06 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA, voFinanciach.sk

OTP Banka vykázala za deväť mesiacov stratu takmer 3 mil. eur

Ku koncu septembra minulého roka evidovala banka čistý zisk 3,6 mil. eur.

OTP Banka Slovensko vykázala ku koncu septembra stratu takmer 3 mil. eur. Ako ďalej vyplýva z informácií z účtovnej závierky, v medziročnom porovnaní je to značné zhoršenie hospodárenia. V rovnakom období minulého roka totiž banka evidovala čistý zisk 3,6 mil. eur. Čisté výnosové úroky po úprave klesli o 32,5 % na 14,9 mil. eur. Čisté výnosy z poplatkov a provízií stúpli o 20 % na 8,8 mil. eur.

Úvery a pohľadávky po odpočítaní opravnej položky na možné straty boli na konci septembra vo výške 1,144 mld. eur. Retailové úvery z uvedenej sumy tvorili 60 %. Záväzky voči klientom boli na konci deviateho mesiaca vo výške 1,111 mld. eur. Bežné účty z toho tvorili 59,9 % a termínované vklady 34,1 %.

V minulom roku vykázala banka stratu 3 mil. eur. V roku 2015 pritom evidovala zisk 2,95 mil. eur. Vlani však spoločnosť pristúpila ku konzervatívnejšiemu posudzovaniu kvality úverového portfólia a výrazne zvýšila pomer krytia znehodnotených úverov opravnými položkami. Z tohto dôvodu náklady na krytie rizík medziročne vzrástli o 86 %, prekročili prevádzkový zisk a banka zaznamenala záporný hospodársky výsledok po zdanení.

O spoločnosti

OTP Banka Slovensko je súčasťou finančnej skupiny OTP Group s pôsobnosťou na slovenskom bankovom trhu od roku 2002. Je univerzálnou bankou s portfóliom produktov a služieb pre fyzické osoby, sektor malých a stredných firiem a právnické osoby.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame