Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
OTP Banka Slovensko
Ilustračné foto OTP Banka Slovensko
6. augusta 2018 10:09 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

OTP Banka Slovensko vykázala v prvom polroku stratu

V prvom štvrťroku bola pritom banka ešte v pluse.

OTP Banka Slovensko vykázala v prvom polroku stratu na úrovni 1,94 mil. eur. Ako ďalej vyplýva z informácií zverejnených spoločnosťou, v medziročnom porovnaní stratu prehĺbila o 10,6 %. V prvom štvrťroku bola pritom banka ešte v pluse 1,91 mil. eur. V minulom roku banka vykázala stratu 5,93 mil. eur. V roku 2016 strata predstavovala 3,02 mil. eur.

V tomto roku OTP Banka očakáva osempercentný nárast celkového úverového portfólia, pričom najväčšie prírastky by mali byť v oblasti úverov na bývanie a spotrebných úverov. V prípade firemných úverov bude banka klásť dôraz na segmenty SME a mikro podnikateľov, celkovo v tomto segmente očakáva štvorpercentný nárast. Pozitívny vývoj predpokladá i v oblasti faktoringu a produktov financovania obchodu a exportu, ktoré s veľkou váhou môžu navýšiť aj poplatkové príjmy banky. Na strane depozít pre OTP Banku zostáva kľúčové udržanie výnosovosti netermínovaných vkladov.

O spoločnosti

OTP Banka Slovensko je súčasťou finančnej skupiny OTP Group s pôsobnosťou na slovenskom bankovom trhu od roku 2002. Je univerzálnou bankou s portfóliom produktov a služieb pre fyzické osoby, sektor malých a stredných firiem a právnické osoby.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame