Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
OTP Banka Slovensko
Ilustračné foto OTP Banka Slovensko
9. novembra 2018 14:27 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

OTP Banka Slovensko vykázala ku koncu septembra stratu

OTP Banke klesli čisté výnosové úroky, ako aj čisté výnosy z poplatkov a provízií.

OTP Banka Slovensko vykázala za trištvrte roka stratu 1,82 mil. eur. Ako ďalej vyplýva z účtovnej závierky, v medziročnom porovnaní ju znížila. Ku koncu septembra minulého roka bola banka totiž v mínuse 2,96 mil. eur. OTP Banke klesli čisté výnosové úroky, ako aj čisté výnosy z poplatkov a provízií.

Bilančná suma spoločnosti bola na konci deviateho mesiaca vo výške 1,415 mld. eur. V porovnaní so stavom z konca vlaňajška je to pokles o 2,9 %. Klientské úvery zaznamenali pokles o 0,6 % na 1,135 mld. eur. Retailové úvery tvorili z toho 61,3 %. Záväzky voči klientom stúpli, a to o 1,4 % na 1,126 mld. eur. Bežné účty a iné krátkodobé záväzky voči klientom boli na konci septembra vo výške 740 mil. eur, termínované vklady boli v objeme 315 mil. eur.

O spoločnosti

OTP Banka Slovensko je súčasťou finančnej skupiny OTP Group s pôsobnosťou na slovenskom bankovom trhu od roku 2002. Je univerzálnou bankou s portfóliom produktov a služieb pre fyzické osoby, sektor malých a stredných firiem a právnické osoby.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame