Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
OTP Banka Slovensko
Ilustračné foto OTP Banka Slovensko
12. mája 2019 19:37 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

OTP Banka s trojmesačným ziskom za 170 tis. eur

V prvých troch mesiacoch minulého roka banka dosiahla zisk 1,9 mil. eur.

OTP Banka Slovensko, ktorá ešte vlani vykázala stratu, sa v tomto roku ku koncu marca dostala zatiaľ do plusu. Za prvé tri mesiace tohto roka zaznamenala čistý zisk 170 tis. eur. V medziročnom porovnaní ho ale značne znížila, keďže v rovnakom období vlaňajška to bol zisk 1,9 mil. eur. Čisté výnosy z poplatkov a provízií zaznamenali síce mierny nárast, avšak dominantná časť zisku, čisté výnosové úroky, poklesli.

V minulom roku vykázala banka stratu 3,97 mil. eur. Aj v roku 2017 banka vykázala stratu. Rok 2018 bol podľa vyjadrení banky predovšetkým v znamení modernizácie interných procesov a implementácie legislatívnych zmien. „Pre banku našej veľkosti znamenajú realizácie projektov vyplývajúcich z požiadaviek európskej legislatívy nielen veľké náklady, ale aj značné viazanie personálnych kapacít. O to viac úsilia sme museli vynaložiť, aby sme popri týchto povinnostiach našli dostatočné kapacity a finančné zdroje na rozvojové projekty v oblasti konkurencieschopnosti bankových služieb,“ informovala generálna riaditeľka OTP Banky Slovensko Zita Zemková.

V roku 2019 banka očakáva sedempercentný nárast celkového úverového portfólia, pričom ťažiskovými oblasťami budú opäť úvery na bývanie a spotrebné úvery. Významný podiel na plánovanom raste úverového portfólia budú mať aj úvery poskytnuté mikrosegmentu a malým spoločnostiam. Na strane depozít pre banku zostáva kľúčové udržanie efektívnosti svojho financovania pri zvyšovaní komfortu a služieb pre klientov. Banka očakáva rast depozít zabezpečený bežnými a sporiacimi účtami.

O spoločnosti

OTP Banka Slovensko je súčasťou finančnej skupiny OTP Group s pôsobnosťou na slovenskom bankovom trhu od roku 2002. Je univerzálnou bankou s portfóliom produktov a služieb pre fyzické osoby, sektor malých a stredných firiem a právnické osoby.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame