Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Graf rast
Ilustračné foto. renjith krishnan/FreeDigitalPhotos.net
14. augusta 2015 11:14 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

OTP Bank ziskom za druhý kvartál prekonala očakávania

Banka za apríl až jún dosiahla čistý zisk 38,2 mld. forintov, analytici prognózovali, že bude vo výške 32,3 mld. HUF.

Maďarská banka OTP Bank svojimi dobrými výsledkami za druhý kvartál prekonala očakávania analytikov. Nižšie náklady na krytie rizík na problémových trhoch Ruska a Ukrajiny vykompenzovali vyššie dane, uviedla banka v piatok. OTP Bank za apríl až jún vykázala čistý zisk 38,2 mld. forintov (HUF), pričom v rovnakom období minulého roka skončila vo veľkej strate, a to v objeme 153,1 mld. HUF. Analytici, ktorých vo svojom prieskume oslovil podnikateľský portál portfolio.hu, odhadovali, že banka v druhom kvartáli tohto roka dosiahne zisk 32,3 mld. HUF.

Náklady skupiny na krytie rizík sa medzikvartálne znížili o 30 % na sumu 45,3 mld. HUF, čo je najmenej od obdobia pred finančnou krízou z roku 2008. Ruská divízia banky bola jedinou zahraničnou dcérou, ktorá v druhom štvrťroku skončila v strate, a to na úrovni 4,2 mld. HUF. Iné zahraničné dcéry, dokonca aj ukrajinská, dosiahli zisk. Čisté úrokové výnosy OTP Bank sa v období apríla až júna znížili o 12 % na 140 mld. HUF, ale výnosy z poplatkov medziročne stúpli o 6 % na 43,9 mld. HUF.

OTP Banka Slovensko je súčasťou finančnej skupiny OTP Group s pôsobnosťou na slovenskom bankovom trhu od roku 2002. Je univerzálnou bankou s portfóliom produktov a služieb pre fyzické osoby, sektor malých a stredných firiem a právnické osoby.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies