Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Wall Street, obchodovanie, investovanie, burza
Foto: SITA/AP Photo/Mary Altaffer
1. novembra 2018 11:26 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Október akcie ukončili s najväčšou stratou za posledných sedem rokov

V stredu akciový trh v USA rástol druhý deň v rade.

Akciový trh v USA v stredu rástol druhý deň v rade, keď ho podporili silné výsledky firiem ako Facebook a General Motors. Celý mesiac október však akcie ukončili s najväčšou stratou za posledných sedem rokov. Index S&P 500 posilnil o 1,1 % na 2 711,74 bodu, Dow Jones o 1 % na 25 115,76 bodu a Nasdaq o 2 % na 7 305,90 bodu.

Na trh stále vplývajú obavy z obchodnej vojny

Obchodovanie na akciových trhoch v Ázii bolo vo štvrtok zmiešané. Správa o spomalení aktivity v čínskom spracovateľskom priemysle signalizovala, že druhá najväčšia svetová ekonomika napriek ubezpečeniam oficiálnych predstaviteľov pociťuje dopady zvýšených ciel, ktorými USA zaťažili dovozy z Číny. Vládny kabinet v Pekingu následne oznámil, že je pripravený zaviesť včas potrebné opatrenia.

Možnosť nových čínskych ekonomických stimulov poskytla regionálnym trhom dočasnú vzpruhu, obavy z ďalšieho zhoršenia vzťahov s Washingtonom však tlmili dopyt po rizikovejších aktívach.

Index Hang Seng v Hongkongu posilnil o 1,5 % na 25 347,71 bodu a zložený šanghajský index o 0,1 % na 2 605,81 bodu. Hlavný tokijský index Nikkei 225 však klesol o 1,1 % na 21 687,65 bodu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame