Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Graf obchodovanie
Ilustračné foto SITA/AP Photo/Richard Drew
18. februára 2016 13:53 OstatnéFinancie a ekonomika od voFinanciach.skSITA

OECD očakáva v tomto roku pomalší rast svetovej ekonomiky

OECD zhoršila prognózu hospodárskeho rastu globálnej ekonomiky v tomto roku na 3 % z novembrového odhadu vo výške 3,3 %.

Organizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) zhoršila prognózu rastu globálnej ekonomiky v tomto roku na 3 %. OECD tak zrevidovala novembrovú prognózu, ktorá predpokladala rast na úrovni 3,3 %. To znamená, že hospodársky rast svetovej ekonomiky nebude vyšší ako v roku 2015, kedy bolo jeho tempo najpomalšie za uplynulých päť rokov. Obchod, investície, aj rast miezd zostanú príliš slabé, uviedla OECD. Zároveň vyzvala svetových lídrov, aby urýchlene stimulovali ekonomický rast.

Ekonomika eurozóny by mala vzrásť o 1,4 %
Americká ekonomika by v tomto roku podľa OECD mala posilniť o 2 % a v roku 2017 o 2,2 %. Ekonomika eurozóny by v tomto roku mala vzrásť o 1,4 % a v budúcom roku o 1,7 %. Čínske hospodárstvo by si v tomto roku malo pripísať rast na úrovni 6,5 % a v roku 2017 vo výške 6,2 %. Nemecká ekonomika by v tomto roku mala zaznamenať rast na úrovni 1,3 %, v roku 2017 to podľa OECD bude 1,7 %.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies