Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Grécko, bankomaty
Ilustračné foto SITA/AP Photo/Thanassis Stavrakis
19. júna 2015 11:07 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Odlev vkladov v Grécku presiahol vo štvrtok jednu miliardu eur

Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na tri bankové zdroje. Grécka centrálna banka situáciu nekomentuje.

Klienti gréckych bánk iba počas štvrtka vybrali zo svojich účtov v bankách viac ako jednu miliardu eur. Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na tri bankové zdroje. Tempo odlevu vkladov z gréckych bánk začalo zrýchľovať po neúspešných víkendových rokovaniach medzi Gréckom a veriteľmi.

Od pondelka do štvrtka tohto týždňa si tak klienti gréckych bánk zo svojich účtov vybrali približne tri miliardy eur. To predstavuje približne 2,2 % z celkového objemu vkladov, ktoré v gréckych bankách mali domácnosti a firmy ku koncu apríla. Vtedy vklady dosahovali hodnotu 133,6 mld. eur.

Panika údajne nevzniká

„Netvoria sa žiadne rady, nevzniká panika, ide o pokojnú a postupnú fázu vyberania vkladov,“ povedal jeden z bankárov. Zároveň poznamenal, že dôvodom výberov sú obavy spojené s tým, či sa Grécku podarí dosiahnuť dohodu s veriteľmi. Grécka centrálna banka odmietla situáciu komentovať.

Člen Výkonnej rady Európskej centrálnej banky Benoit Coeuré zároveň vo štvrtok vyjadril pochybnosti o tom, či budú grécke banky v pondelok otvorené.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies