Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Odlev vkladov v Grécku presiahol vo štvrtok jednu miliardu eur

Grécko, bankomaty
Ilustračné foto SITA/AP Photo/Thanassis Stavrakis

Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na tri bankové zdroje. Grécka centrálna banka situáciu nekomentuje.

Klienti gréckych bánk iba počas štvrtka vybrali zo svojich účtov v bankách viac ako jednu miliardu eur. Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na tri bankové zdroje. Tempo odlevu vkladov z gréckych bánk začalo zrýchľovať po neúspešných víkendových rokovaniach medzi Gréckom a veriteľmi.

Od pondelka do štvrtka tohto týždňa si tak klienti gréckych bánk zo svojich účtov vybrali približne tri miliardy eur. To predstavuje približne 2,2 % z celkového objemu vkladov, ktoré v gréckych bankách mali domácnosti a firmy ku koncu apríla. Vtedy vklady dosahovali hodnotu 133,6 mld. eur.

Panika údajne nevzniká

„Netvoria sa žiadne rady, nevzniká panika, ide o pokojnú a postupnú fázu vyberania vkladov,“ povedal jeden z bankárov. Zároveň poznamenal, že dôvodom výberov sú obavy spojené s tým, či sa Grécku podarí dosiahnuť dohodu s veriteľmi. Grécka centrálna banka odmietla situáciu komentovať.

Člen Výkonnej rady Európskej centrálnej banky Benoit Coeuré zároveň vo štvrtok vyjadril pochybnosti o tom, či budú grécke banky v pondelok otvorené.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 19. júna 2015 11:07Zdroj SITA
K téme ,

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...