Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Britská libra, Anglicko
Ilustračné foto pixabay.com
4. januára 2016 13:07 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Objem úverov spotrebiteľom v Británii v novembri vzrástol

Bank of England uviedla, že objem úverov spotrebiteľom sa v novembri medziročne zvýšil o 8,3 %, čo bol najvýraznejší rast od februára 2006.

Objem úverov spotrebiteľom vo Veľkej Británii v novembri vzrástol najrýchlejším tempom za takmer desaťročie a banky zároveň schválili viac hypotekárnych pôžičiek, ako sa prognózovalo. Informovala o tom v pondelok britská centrálna banka. Bank of England uviedla, že objem úverov spotrebiteľom sa v novembri medziročne zvýšil o 8,3 %, čo bol najvýraznejší rast od februára 2006.

V porovnaní s októbrom sa objem pôžičiek spotrebiteľom v novembri zväčšil o 1,476 mld. libier (GBP). Britské peňažné ústavy zároveň poskytli viac úverov na nákup domov, ako sa očakávalo. Schválených bolo 70 410 hypotekárnych pôžičiek na nákup domov, čo bolo najviac za tri mesiace. Objem hypotekárnych úverov v novembri stúpol o 3,873 mld. GBP, informovala Bank of England. Išlo o najväčší mesačný rast od apríla 2008.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...