Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bývanie, rekonštrukcia, dom
Ilustračné foto. pexels.com
4. novembra 2018 12:15 Financie všeobecneAktuality od voFinanciach.skSITA

Objem úverov na bývanie ku koncu septembra presiahol 26,5 mld. eur

Stav úverov na bývanie sa v medziročnom porovnaní zvýšil, rástli aj úvery stavebného sporenia.

Objem úverov na bývanie na Slovensku ku koncu septembra stúpol v medziročnom porovnaní o 10,3 %. Ako vyplýva z údajov Národnej banky Slovenska, ku koncu deviateho mesiaca tak dosiahol 26,534 mld. eur. Z toho objem úverov stavebného sporenia bol na úrovni 2,376 mld. eur. V medziročnom porovnaní sa zvýšil o 3,6 %.

Vo financovaní bývania na Slovensku dominuje Slovenská sporiteľňa, ktorej podiel na celkovom objeme poskytnutých úverov dosiahol 27,73 %. Nasleduje VÚB banka s podielom 20,38 % a Tatra banka so 14,3 %. ČSOB mala podiel 12,36 %. Pri úveroch zo stavebného sporenia dominuje Prvá stavebná sporiteľňa s podielom 82,75 %. Wüstenrot stavebná sporiteľňa mala podiel 12,58 % a ČSOB stavebná sporiteľňa 4,66 %.

Úvery na bývanie poskytuje 17 bánk. Hypotekárne banky v minulosti postupne rozširovali možnosti financovania bývania aj o spotrebné úvery zabezpečené nehnuteľnosťou a iné úvery na bývanie. Tieto úvery na bývanie v niektorých prípadoch nahrádzajú klasické hypotéky, pričom klasické hypotekárne úvery niektoré banky poskytujú už len minimálne. V rámci stavebného sporenia pôsobia na trhu tri stavebné sporiteľne.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Ilustracne_foto_03.jpg

Prieskum: Slováci nákupné poukážky obľubujú, chceli by aj elektronické

12. novembra 2018 Financie všeobecne, Aktuality

Nákupné poukážky určitej nominálnej hodnoty a s presnou dobou platnosti sú medzi zákazníkmi na Slovensku známe a obľúbené. Potvrdili to aj výsledky prieskumu pre nákupné spoločenstvo Cashback World, podľa ktorého až 89 % opýtaných považuje nákupné poukážky za dobrú vec pre zákazníka. Súčasne by takmer tri štvrtiny respondentov (73 %) … Čítať ďalej

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies