Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dolár, Amerika
Ilustračné foto pixabay.com
8. februára 2018 12:25 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Objem úverov amerických spotrebiteľov v decembri stúpol

Celkový objem spotrebiteľských úverov v USA v decembri vzrástol na rekordných 3,84 bil. USD.

Objem úverov, ktoré si vzali americkí spotrebitelia, sa v decembri zvýšil o 18,4 mld. USD čiže o 5,8 percenta. Toto zvýšenie nasledovalo po raste objemu pôžičiek v novembri o 31 mld. USD, čiže o 9,8 percenta. Novembrový rast bol najvýraznejší od júla 2011 Celkový objem spotrebiteľských úverov v USA v decembri vzrástol na rekordných 3,84 bil. USD. Informoval o tom americký Federálny rezervný systém (Fed).

Celkový rast objemu úverov v decembri bol odzrkadlením zvýšenia pôžičiek v kategórii kreditných kariet o 5,1 mld. USD a nárast požičiavania si v kategórii úverov na nákup áut a študentských pôžičiek o 13,3 mld. USD. Vývoj spotrebiteľských úverov v USA ekonómovia pozorne sledujú, pretože to považujú za indikátor dôvery domácností. Americká ekonomika v štvrtom kvartáli posilnila o 2,6 percenta a dôvera Američanov v uplynulých mesiacoch rástla.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame