Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Peniaze, dolár
pixabay.com/ilustračné foto
8. februára 2019 11:07 Financie všeobecneAktuality od voFinanciach.skSITA

Objem úverov amerických spotrebiteľov prekročil hranicu 4 bil. USD

Na novú rekordnú úroveň sa celkové úvery Američanov dostali napriek tomu, že v decembri si požičali menej ako v predošlom mesiaci.

Úvery amerických spotrebiteľov v decembri rástli pomalším tempom, ale napriek tomu ich celkový objem dosiahol novú rekordnú úroveň nad hranicou 4 bil. USD. Americký Federálny rezervný systém (Fed) informoval, že decembrový objem pôžičiek spotrebiteľov stúpol o 16,6 mld. USD po novembrovom raste o 22,4 mld. USD. Celkovo mali Američania v decembri požičaných rekordných 4,01 bil. USD.

Úvery v kategórii, ktorá zahŕňa kreditné karty, sa zvýšili o 1,7 mld. USD, čiže miernejšie ako v novembri, kedy posilnili o 4,8 mld. USD. Úvery v segmente pôžičiek na nákup áut a študentských pôžičiek stúpli o 14,8 mld. USD po raste o 17,6 mld. USD v predošlom mesiaci. Pravidelná mesačná správa Fed-u o vývoji úverov amerických spotrebiteľov nezahŕňa hypotekárne pôžičky a ostatné úvery zabezpečené nehnuteľnosťami.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame