Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Objem nesplácaných úverov v Taliansku ostáva stabilný

Sporenie, platenie, peniaze, euro, bankovky
Ilustračné foto pixabay.com

Po dlhej recesii je to najvýraznejší problém talianskych bánk.

Hrubý objem nesplácaných úverov v talianskych bankách sa v decembri v podstate nezmenil a bol na úrovni 201 mld. eur. Po dlhej recesii je to najvýraznejší problém talianskych bánk. Poskytovanie úverov spoločnostiam sa však znížilo. V utorok o tom informovala talianska centrálna banka. Poskytovanie úverov nefinančným spoločnostiam kleslo v decembri medziročne o 0,7 %, kým v predchádzajúcom mesiaci stúplo o 0,2 %.

ECB chce informácie
Európska centrálna banka (ECB) si v januári vyžiadala údaje o problémových úveroch od viacerých talianskych bánk. Medzi nimi je napríklad spoločnosť UniCredit. Kontroly sú zamerané na zhodnotenie stratégií, dohľadu a metodológií zo strany bánk v súvislosti s nesplácanými úvermi. Hovorca ECB informoval, že banka hovorí s viacerými bankami v rámci eurozóny o vysokej úrovni nesplácaných úverov.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 9. februára 2016 15:54Zdroj SITA
K téme , ,

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...