Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Forex, graf, obchodovanie
Ilustračné foto. pixabay.com
28. júna 2018 13:41 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Objem dlhových cenných papierov dosiahol takmer 50 mld. eur

Vládou emitované štátne dlhopisy predstavovali najvýznamnejší podiel, a to 37,5 mld. eur.

Celkový objem vydaných dlhových cenných papierov dosiahol na konci marca tohto roka 49,77 mld. eur pri medziročnom náraste o 3,9 %. Vládou emitované štátne dlhopisy predstavovali podľa Národnej banky Slovenska najvýznamnejší podiel, a to 37,531 mld. eur. Hodnota dlhopisov vydaných peňažnými finančnými inštitúciami tvorila 5,256 mld. eur. Dlhové cenné papiere vydané nefinančnými spoločnosťami predstavovali objem 4,111 mld. eur. Emisie nepeňažných finančných inštitúcií tvorili 2,871 mld. eur.

Novo emitovaných emisií bolo viac ako splatených

V porovnaní s predchádzajúcim štvrťrokom zaznamenali emisie v čistom vyjadrení nárast. Novo emitovaných emisií tak bolo viac ako splatených, v celkovej výške 576,3 mil. eur. V prípade verejnej správy to bol nárast o 491,3 mil. eur. Ostatné sektory s výnimkou peňažných finančných inštitúcií zaznamenali tiež nárast. Nepeňažné finančné inštitúcie o 215,6 mil. eur a nefinančné spoločnosti o 295,5 mil. eur. Peňažné finančné inštitúcie zaznamenali pokles čistých emisií o 426,1 mil. eur.

Pribudlo 34 emisií

Počas prvého kvartálu bolo na trhu s cennými papiermi umiestnených celkovo 34 nových emisií, pričom 15 z nich bolo vydaných nefinančnými spoločnosťami. Šesť emisií emitovali banky, tri emisie vydali ostatní finanční sprostredkovatelia, osem emisií bolo pri kaptívnych finančných spoločnostiach a dve emisie pri finančných pomocných inštitúciách.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Keltner.jpeg

Všetko o indikátore SAR Parabolic

18. marca 2019 Investovanie, Aktuality

Medzi najpopulárnejšie trendové indikátory môžeme zaradiť aj Parabolic SAR. Kľúčový indikátor pri analýze trendu na trhu, tento indikátor je veľmi jednoduché použiť a je vhodný na akýkoľvek štýl obchodovania. Tu je všetko, čo potrebujete vedieť o indikátore Parabolic SAR.

Odporúčame