Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Burza cenných papierov BCPB
Ilustračné foto SITA/Michal Burza
10. augusta 2015 13:57 Financie všeobecneAktuality od voFinanciach.skSITA

Obchodovaniu na burze naďalej dominujú dlhopisy

V júli sa obchody s dlhovými cennými papiermi postarali na bratislavskej burze o 99,8 % z celkového objemu obchodov.

Obchodovaniu na bratislavskej burze naďalej dominujú dlhové cenné papiere. Podľa informácií z burzy totiž dlhopisy tvorili v júli 99,8 % z celkového objemu obchodov. V sledovanom období sa pritom počas 23 pracovných dní celkovo uskutočnilo 398 transakcií s dlhopismi, v rámci ktorých sa zobchodovalo vyše 572 mil. kusov cenných papierov a finančný objem presiahol hodnotu 686,5 mil. eur.

V medzimesačnom porovnaní s júnom to predstavovalo pokles počtu transakcií o 10,4 %, pokles počtu zobchodovaných cenných papierov o 2,5 % a pokles dosiahnutého finančného objemu o 2,1 %. Na medziročnej báze burza zaznamenala rast počtu transakcií o 1,8 % pri raste počtu zobchodovaných cenných papierov o 83,2 % a pri raste dosiahnutého finančného objemu o 82,1 %. Rovnako ako v minulých mesiacoch aj v júli mali v obchodovaní s dlhopismi prevahu priame obchody s finančným objemom vo výške 670,8 mil. eur nad kurzotvornými obchodmi s objemom 15,7 mil. eur.

Trhová kapitalizácia dlhopisov k poslednému obchodnému dňu sledovaného mesiaca dosiahla hodnotu 40,498 mld. eur, čo predstavovalo 0,07-percenntý medzimesačný pokles. Trhová kapitalizácia emisií dlhopisov umiestnených na trhu kótovaných cenných papierov zaznamenala od konca predchádzajúceho mesiaca rast o 0,05 % na úroveň 36,94 mld. eur.1

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame